Złe prognozy dla rynku wieprzowiny w Rosji na pierwsze półrocze 2013 roku

Według prognoz, rynek wieprzowiny w Rosji w pierwszych sześciu miesiącach 2013 roku ulegnie osłabieniu.

Złe prognozy dla rynku wieprzowiny w Rosji na pierwsze półrocze 2013 roku
Zdaniem stowarzyszenia mięsnego i związków producentów wieprzowiny w Rosji, w pierwszych dwóch kwartałach 2013 roku produkcja wieprzowiny będzie nieopłacalna.
 
Przyczyną słabnącego rynku tego gatunku mięsa będzie wzrost cen pasz, zanotowany w ostatnich czterech miesiącach oraz rosnący import.
 
Według analityków, w najlepszym przypadku marża netto producentów mięsa wyniesie do połowy bieżącego roku od 2 do 10%, przy uwzględnieniu wysokich cen rynkowych wieprzowiny oraz umiarkowanych cen zbóż.
 
Z kolei najbardziej pesymistyczny scenariusz zakłada starty w wysokości od 4 do 14%. Spory wpływ na niską marżę będą miały również wysokie odsetki od zaciągniętych kredytów bankowych.
 
Prognozy przygotowane przez specjalistów zakładają, że ceny hurtowe wieprzowiny uplasują się na poziomie 3300 euro/tonę. Porównując z cenami w Unii Europejskiej i Chinach będą one o 1400 euro/tnę większe.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!