| Autor: redakcja1

Panująca susza dużym zagrożeniem dla upraw sadowniczych

Ciepła wiosna, upalne, bezdeszczowe lato – takie warunki pogodowe powodują spiętrzenie dostaw owoców. Jednocześnie dojrzewa wiele gatunków i odmian. Aktualne warunki pogodowe mogą negatywnie odbić się na jakości owoców. Owoce mogą być drobniejsze, mniej dorodne, a więc będzie je trudniej sprzedać .

Panująca susza dużym zagrożeniem dla upraw sadowniczych
Na Rynku Hurtowym w Broniszach mamy pełen asortyment owoców.
 
Są jabłka z ubiegłorocznych zbiorów w cenie od 1,85 do 3,00 złotych za kilogram, w zależności od odmiany. Wyjątek stanowi odmiana Szara Reneta, która przez cały  sezon biła rekord cenowy. Za kilogram tej odmiany trzeba zapłacić od 3,50 do 4,50.
 
Z tegorocznej produkcji dostępne są dwie odmiany EARLY GENEVA i PAPIERÓWKA (OLIWKA ŻÓŁTA).Early Geneva jest w cenie od 3,00 do 3,60 złotych za kilogram tych wysokiej jakości a Papierówka od 2,70 za kilogram.
 
Za kilka dni dołącza do sprzedaży inne letnie odmiany jabłek jak: Piros, Discovery, Red Melba czy Paulared.
 
Jabłka są sprzedawane w skrzynkach po 15 kilogramów.
 
Śliwki są w cenie od 1 do 2,50 za kilogram, odmiany wielkoowocowe od 4,00 do 6,00 złotych za kilogram.
 
Wysyp morel, cena od 3,00 do 6,00 złotych za kilogram. Przy takim wysypie warto pomyśleć o przetworach. Morele doskonale nadają się na dżemy, musy, kompoty jak i likiery i nalewki. W ofercie dominuje odmiana HARCOT, która charakteryzuje się owocami o wadze o 40 do 60 gram, na żyznych glebach do 80 gram. Zaletą tej odmiany jest dobre odchodzenie od pestki, soczystość, jędrność, delikatność i pyszny słodki smak.
 
Kończą się dostawy truskawek z upraw tradycyjnych, cena kilograma waha się od 8,00 do 12 złotych. Też kończą się czereśnie spod osłon Cena od 6,00 do 11,00 złotych za kilogram. Maliny od 4,50 do 6,00 za pojemniczek o wadze 500 gram, a borówki amerykańskie od 9,00 do 14,00 złotych za kilogram.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!