| Autor: mikolaj

CLAAS AXION 870. Nowa moc ciągników z serii AXION 800

Firma CLAAS rozszerza udaną serię ciągników AXION 800 o jeszcze jeden mocniejszy model - nowy ciągnik AXION 870 wyposażony standardowo w bezstopniową przekładnię CMATIC. AXION 870 oraz sprawdzony 6-cylindrowy silnik FPT o pojemności skokowej 6,7 litra spełniający normę emisji Stage IV (Tier 4). Silnik ciągnika AXION 870 wykorzystuje system CLAAS POWER MANAGEMENT (CPM).

CLAAS AXION 870. Nowa moc ciągników z serii AXION 800

CLAAS AXION 870

Powyżej prędkości 14 km/h, podczas prac z WOM, system automatycznie zapewnia dodatkowy moment obrotowy za pośrednictwem elektronicznego systemu sterowania silnikiem o dodatkowe 15 KM mocy. Nowy model ma 31 KM więcej mocy w porównaniu z ciągnikiem AXION 850 CMATIC, przy takiej samej masie. To sprawia, że AXION 870 idealnie wpisuje się w zadania wymagającej dużej prędkości polowej, prac transportowych oraz przy odbiorze mocy z WOM.
 
Jak każdy model z serii AXION 800, ciągnik AXION 870 będzie również standardowo wyposażony w nową przednią oś. Jest ona do 380 kg lżejsza od poprzedniej osi i pozwala na zwiększenie dopuszczalnej masy całkowitej o 1 tonę więcej. Ze względu na niską masę bez ładunku w połączeniu z dużą mocą. AXION 870 szczególnie nadaje się do prac wymagającej dużej mocy takich jak z prac użyciem wałka WOM, czyli do rozlewu gnojowicy, koszenia jak i belowania. To sprawia, że AXION 870 to bardzo atrakcyjna alternatywa dla wyższego modelu, czyli ciągnika AXION 900.

AXION 870 jest wyposażony w bezstopniową przekładnię CMATIC i obsługę CEBIS (CLAAS Electronic on-Board Information System) z maksymalnie siedmioma zaworami hydraulicznymi sterowanymi elektronicznie oraz system zarządzaniem na uwrociach CSM. Dzięki czemu ciągnik przejmuje obowiązki operatora podczas wykonywania nawrotów.

Ciągnik CLAAS AXION 870 będzie dostępny od 2016 roku.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!