Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Jak radzić sobie z usterkami elementów układu hydraulicznego?

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Układy hydrauliki siłowej są szeroko stosowane m.in. w maszynach rolniczych, leśnych,...

Układy hydrauliki siłowej są szeroko stosowane m.in. w maszynach rolniczych, leśnych, budowlanych, wydobywczych czy komunalnych. Ich elementy bardzo często narażone są na uszkodzenia związane ze zużyciem lub nieprawidłowym użytkowaniem.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Szczególnie wrażliwymi elementami układu są przewody hydrauliczne, które narażone są na przetarcia, uderzenia czy zerwanie. W celu ich ochrony warto stosować osłony, dzięki którym wydłuża się żywotność przewodów. Spiralne osłony Safeplast charakteryzują się m.in. elastycznością oraz odpornością na ścieranie. Dzięki przyrządowi „Safe tool” są łatwe do zamontowania poprzez nawinięcie ich na wąż lub wiązkę węży.


 
Nie zawsze jednak uda się uniknąć awarii przewodów hydraulicznych. Na taką sytuację warto zaopatrzyć się w prasę zaciskową, która umożliwi wymianę przewodu we własnym zakresie. W zależności od potrzeb można nabyć mniejsze, ręczne prasy zaciskowe bądź większe prasy hydrauliczne o nacisku nawet do tysiąca ton. Na wyposażeniu warto mieć również węże oraz okucia hydrauliczne. Dzięki takiemu przygotowaniu uda się na pewno ograniczyć niepotrzebne przestoje w pracy maszyn i urządzeń, a czasem nawet ich uniknąć.


 

Istotną kwestię stanowi także czystość oleju hydraulicznego, do którego mogą dostać się pozostałości po produkcji przewodów, takie jak opiłki metalu czy gumy. Zanieczyszczenie oleju hydraulicznego może powodować przyspieszenie zużycia elementów układu hydraulicznego, a w skrajnych przypadkach ich zniszczenie. Aby temu zapobiec należy zadbać m.in. o czystość przewodów. Umożliwia to system Ultra Clean®, który polega na przestrzeliwaniu przewodów korkami, które zbierają brud i zanieczyszczony olej.
 
Nie da się uniknąć awarii czy też zużycia elementów hydrauliki siłowej. Można jednak podjąć działania, które opóźnią zużycie bądź umożliwią szybką naprawę komponentów hydraulicznych. Dzięki temu można uniknąć bądź ograniczyć przestoje pracy maszyn i urządzeń, a tym samym i koszty takiego przestoju.
 
System Ultra Clean®, osłony Safeplast, prasy hydrauliczne, węże i okucia hydrauliczne oraz wiele innych produktów znajdą Państwo w ofercie firmy Tubes International.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl