| Autor: deprezes

Kohler w ciągnikach Ursus C-380

Ursus C-380 został wyposażony w silnik Kohler KDI 2504TCR/22A, dzięki czemu traktor uzyskał lepsze parametry eksploatacyjne, a obniżenie maski przełoży się na poprawę widoczności. Oficjalna premiera produktu miała miejsce podczas targów AGROTECH 2018.

Kohler w ciągnikach Ursus C-380
Ursus C-380 Foto: Ursus
W wyniku nawiązania współpracy z firmą Kohler ciągnik C-380 stanie się jeszcze bardziej wydajny i pomocny na gospodarstwie.  Maszyna została wyposażona w 4-cylindrowy silnik firmy KOHLER o mocy 54.5kW z turbodoładowaniem.  W porównaniu do innych, dostępnych na rynku jednostek napędowych, KDI 2504TCR/22A posiada wyższy maksymalny moment  obrotowy 300 Nm dostępny przy szerokim zakresie obrotów silnika w przedziale 1400 – 1750 obr/min.
 
Jak podkreśla firma URSUS silnik charakteryzuje się także najmniejszym zużyciem paliwa w klasie silników 75- konnych.  Dodatkowym udogodnieniem jest brak świec żarowych, których wymiana wiąże się dodatkowymi kosztami. Zastąpiono je specjalnym systemem podgrzewania powietrza  w kolektorze dolotowym. Dzięki przejrzystej konstrukcji  silnika serwisowanie maszyny będzie prostsze i tańsze. Nowa wersja C-380 nie wymaga tak częstych przeglądów technicznych, a wymiana oleju następuje co 500 mth.
 
Silnik Kohlera posiada również najkorzystniejsze rozwiązanie oczyszczania spalin z punktu widzenia klienta i serwisu ze względu na brak filtra DPF, co  zmniejsza ryzyko zapychania się filtra i  związanych z tym kosztów wymiany bądź regeneracji.  Filtr DPF został zastąpiony katalizatorem. 
 
Nowy silnik pozwolił na znaczne obniżenie maski, co zapewni operatorowi ciągnika widoczność. Ciągnik w dalszym ciągu posiada w pełni synchronizowaną skrzynię z rewersem 12x12, a także układ przeniesienia napędu CARRARO, cztery złącza hydrauliki tylnej i tylny TUZ,  którego udźwig wynosi 2650 kg. 
 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!