| Autor: redakcja1

Mniejsze zapotrzebowanie na środki produkcji dla rolnictwa

W sierpniu 2018 r. zapotrzebowanie na większość podstawowych środków produkcji dla rolnictwa było relatywnie nieznaczne, zdecydowanie niższe niż w I półroczu br. Mniejszy popyt nie przyczynił się jednak do spadków cen.

Mniejsze zapotrzebowanie na środki produkcji dla rolnictwa
Tempo zwyżki cen nawet nieco przyspieszyło w porównaniu z poprzednim miesiącem, było też większe niż rok wcześniej. W sierpniu br. w porównaniu z miesiącem poprzednim zwiększyły się głównie ceny sprzętu rolniczego oraz bezpośrednich nośników energii.
 
W mniejszym stopniu podrożały też materiały budowlane oraz środki ochrony roślin. Ceny nawozów mineralnych nie zmieniły się istotnie.
 
Ceny zdecydowanej większości środków produkcji, w tym przede wszystkim nośników energii były większe w porównaniu z sierpniem 2017 r. Wyjątkiem były nawozy mineralne, które potaniały pod wpływem m.in. relatywnie niskiego poziomu cen w handlu globalnym.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!