| Autor: mikolaj

Dobra sprzedaż przyczep rolniczych w kwietniu 2014 r.

W kwietniu 2014 roku w Polsce zarejestrowano 497 nowych przyczep rolniczych. Patrząc na pierwszy rzut oka wynik ten jest o ponad 24% niższy w porównaniu do kwietnia 2013 i o prawie 38% gorszy niż w ubiegłym roku.

Dobra sprzedaż przyczep rolniczych w kwietniu 2014 r.
Jak wynika z danych udostępnionych przez Martin&Jacob w pierwszych czterech miesiącach 2014 r. zarejestrowano 1553 przyczepy. Wynik ten jest zatem o 6% lepszy od marcowego i o 3% wyższy niż... w kwietniu 2013. Wtedy to całkowity wynik rejestracji przyczep był co prawda wyższy, jednakże pod odjęciu liczby rejestracji przyczep produkcji własnej, tegoroczna sprzedaż kształtuje się na wyższym poziomie.

Cały czas nieźle wygląda sytuacja na rynku maszyn używanych. Rynek wtórny wzrósł bowiem o 11% w porównaniu do analogicznego okresu w 2013 r. Gospodarze, pomimo wstrzymania środków z UE dalej zaopatrują gospodarstwa jednak przy nieco zmniejszonym nakładzie finansowym.

Bieżący rok w dalszym ciągu najlepiej wygląda dla firmy Pronar. W kwietniu zarejestrowano kolejne 187 przyczep producenta, co 17% wzrost ilości zarejestrowanych przyczep w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku. Sprzedaż mierzona od początku roku jest natomiast w dalszym ciągu gorsza o ponad 11%. Dobre wyniki Pronaru na tle konkurencji sprawiły, iż udział przyczep producenta w rynku wzrósł o kolejne 0,5% do poziomu 36,5%.

Czytaj także: Sprzedaż ciągników rolniczych w kwietniu 2014 r.

W zestawieniu miesięcznym oraz kwartalnym drugim najchętniej wybieranym producentem z 15% udziałem w rynku jest Metal-Fach. W kwietniu 2014 roku przyczepy tej firmy wybrano bowiem 66 razy, z kolei licząc od początku roku sprzedaż wynosi 235 sztuk.

Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!