Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Nowa opcja Valtra Unlimited: Przegubowy system kierowania w modelach Direct z serii N

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Przez wiele lat Valtra oferowała szereg ciągników o przegubowej konstrukcji. Najbardziej znane...

Przez wiele lat Valtra oferowała szereg ciągników o przegubowej konstrukcji. Najbardziej znane z nich to Terra, seria X, F-line i seria XM. Przegubowy system kierowania jest ponownie dostępny jako opcja w studiu Valtra Unlimited w modelach Direct serii N.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Najnowsze rozwiązanie łączy przegubowy system kierowania ze skrętnymi kołami przednimi, co sprawia, że ciągnik staje się wyjątkowo zwrotny. Może nawet być w pewnym zakresie prac prowadzony „psim chodem”, co zmniejsza ugniatanie gleby podczas wykonywania prac polowych oraz umożliwia odśnieżanie lub zamiatanie dróg bezpiecznie wzdłuż pobocza. Przegubowy system kierowania i skręt przednich kół są zautomatyzowane w taki sposób, że zakres ruchu przegubowego systemu kierowania zmniejsza się wraz ze wzrostem prędkości. Przy dużych prędkościach ciągnik jest kierowany normalnie za pomocą przednich kół. Operator może wyregulować przełożenie przegubowego systemu kierowania względem skrętu kół przednich zależnie od warunków pracy.
 
System ten jest dostępny jako opcjonalne rozwiązanie w modelach z przekładnią Direct: N123, N143 i N163. Ciągniki N163 Direct wyposażone w przekładnię bezstopniową mają potężny układ hydrauliczny o wydatku 160 l/min, usztywnienie wychylenia przedniej osi i dysponują mocą 171 KM w trybie transportowym i pracach z WOM oraz prędkością jazdy maksymalnie 42 km/h przy zredukowanych obrotach silnika - Ecospeed. Ciągniki mogą być wyposażone w standardowe ładowacze czołowe Valtra lub w wersji wzmocnionej. Ciągnik N163 Direct o konstrukcji przegubowej jest dłuższy o 60 cm i cięższy o 300 kg od modeli w wersji standardowej. Rozkład masy wynosi 45 procent na oś przednią i 55 procent na oś tylną.


 
Do ciągników z przegubowym systemem kierowania są dostępne te same opcjonalne elementy co do innych ciągników Valtra, w tym stalowy zbiornik paliwa do prac leśnych i kabina SVC o zwiększonym polu widzenia do zastosowań komunalnych.
 
Opcja przegubowej konstrukcji ciągnika z automatyką systemu kierowania została opracowana wspólnie z partnerami Valtry, firmami Afcon Oy i LH Lift Oy.
 
Wcześniejsze badania wskazują, że ciągniki przegubowe mogą wykonywać zadania ładowaczem czołowym o 35-40 procent szybciej niż ciągniki standardowe. Szybkość została zwiększona zarówno poprzez lepszą zwrotność.
 
Przegubowy model N163 Direct będzie testowany zimą i wiosną 2014 roku. Seryjna produkcja będzie wprowadzana stopniowo w studiu Valtra Unlimited z końcem roku 2014.

Przejdź na następną stronę, aby dowiedzieć się więcej o firmie i jej produktach...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.

  Z danych udostępnionych przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych wynika, że w maju 2017 r. sprzedaż ciągników w Polsce osiągnęła poziom 799 szt., co oznacza, że była wyższa o 72...
 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.

  Jak wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w lipcu bieżącego roku odnotowano wzrost sprzedaży ciągników rolniczych wobec czerwca br. Łączna...
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

  Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im....
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl