| Autor: wesstron12

Nowoczesna tuczarnia z płynnym żywieniem na 1800 stanowisk wybudowana „pod klucz”

Państwo Lidia i Zbigniew Dziubalscy od lat zajmują się hodowlą trzody chlewnej w miejscowości Lipie k. Gostynia. W obecnej chwili posiadają stado podstawowe liczące 120 loch.

Nowoczesna tuczarnia z płynnym żywieniem na 1800 stanowisk wybudowana „pod klucz”

Nowoczesna tuczarnia z płynnym żywieniem na 1800 stanowisk wybudowana „pod klucz”

W dniu 10 grudnia 2014 roku wraz z firmą Wesstron i Ajdar zaprezentowali nową tuczarnię na 1800 stanowisk, wybudowaną „pod klucz”. Tuczarnia na razie będzie działać w cyklu otwartym, jednak jak mówi p. Zbigniew, gdy tylko zdobędzie dodatkowe środki na produkcję prosiąt to planuje zamknąć cykl i wybudować obiekt dla macior.

Budowa Chlewni wraz z firmą Wesstron

Budowa chlewni rozpoczęła się w marcu 2014 r. Budynek o wymiarach 16,6 x 113,45 m i wysokości w kalenicy 4,59 m składa się z 9 komór. 5 komór o powierzchni 213,12 m2 każda pomieści 230 sztuk tuczników, natomiast pozostałe 4 komory o powierzchni 113,76 m2  przeznaczone są na 130 stanowisk.

(kliknij, aby powiększyć)


Ponadto w budynku znajduje się długi korytarz komunikacyjny, pomieszczenie socjalno – biurowe oraz kuchnia paszowa wyposażona w instalację żywienia na mokro. Fundamenty i ściany do wysokości 1,26 m ponad posadzkę wykonano z betonu monolitycznego, powleczonego żywicą, dzięki czemu są one łatwe do zmywania, natomiast ściany powyżej tej wysokości wykonano z lekkich bloczków gazobetonowych.  Ocynkowane profile stalowe wraz ze słupami podporowymi stanowią konstrukcję stropodachu wykonanego z płyt warstwowych.

Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!