| Autor: teknamotor

Nowość Teknamotor - mobilny rębak bębnowy Skorpion 350 SDB

Najnowszy model rębaka produkowany przez firmę Teknamotor to Skorpion 350 SDB.

Nowość Teknamotor - mobilny rębak bębnowy Skorpion 350 SDB

Rębak Skorpion 350 SDB firmy Teknamotor

Skorpion 350 SDB jest rębakiem bębnowym w formie przyczepy specjalnej, przeznaczonym do rozdrabniania odpadów drzewnych o średnicy do 250 mm. Napęd rębaka stanowi czterocylindrowy turbodoładowany wysokoprężny silnik spalinowy firmy Perkins o mocy 84 KM.

System wciągania drewna składa się z zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno o średnicy 380mm oraz zębatej gąsienicy metalowej o długości 68cm, którą poprzedza składana klapa załadowcza. Rolkę i gąsienicę napędza układ silników hydraulicznych wraz z reduktorami z pompy hydraulicznej zamontowanej na rębaku.

Sektorowy układ 4 noży tnących na bębnie (jedno cięcie na jeden pełny obrót) gwarantuje duże możliwości rębaka w stosunku do obciążenia układu napędowego. Otaczające bęben sito o otworach 30x30 lub 50x50 mm gwarantuje wyprodukowanie regularnego zrębka w normie G30 i G50.

Przestrzeń załadunku drewna, gardziel o wymiarach 375 x 340 mm umożliwia zrębkowanie rozłożystych gałęzi i innych objętościowo obszernych odpadów drzewnych.

Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany rurą wyrzutową. Zastosowana rura wyrzutowa osadzona jest na obrotnicy ślimakowej za pomocą której w łatwy sposób można kierować wyrzutem zrębka o kąt 3600.

Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, wyposażonym w hamulec najazdowy i postojowy oraz zaczep holowniczy pod sworzeń kulisty lub uchwyt oczkowy. Rębak w formie przyczepy specjalnej pozwala na szybkie przemieszczanie się między miejscami.

 
Standardowe wyposażenie stanowi jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka.

(Kliknij, aby powiększyć...)

Czytaj dalej na nastepnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!