Problemy, problemy i jeszcze raz problemy

Sprzedawcy maszyn rolniczych nie mogą wyjść z kłopotów. Maszyny, które dawno powinny służyć kupującemu stoją na placach przed sklepami.

 

Sprzedaż maszyn rolniczych to nie lada wyczyn. Co prawda oglądających jest zawsze wielu, jednak do zakupu dochodzi o wiele rzadziej.

 

Maszyny rolnicze są bardzo drogie, ale potrzebne. Dlatego kupujący decyduje się najczęściej na nabycie sprzętu, jeśli otrzymał dotacje na ten cel.

 

Niemniej jednak to duże odciążenie budżetu gospodarstwa, a bez tych dodatkowych funduszy najprawdopodobniej byłoby jeszcze gorzej. Nie tylko problemy cenowe dotykają sprzedawców, ale także i rolników zakopujących sprzęt.

 

No cóż, zmiana terminów składania wniosków o dopłatę na działalność dodatkową jest głównym problemem. Program ten miał ruszyć w czerwcu, ale niestety został opóźniony o dwa miesiące. Straty ponosi nie tylko kupujący, ale również produkujący i sprzedający. Sprzęt stoi niezapłacony, a nie można sprzedać go komuś innemu, ponieważ w każdej chwili zainteresowany może otrzymać zgodę i dopłatę.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!