| Autor: metalfach

Sezon zielonkowy zaczynają najlepsi na murawie!

Prasa zwijająca jest nieocenionym elementem parku maszynowego w każdym gospodarstwie o produkcji zwierzęcej lub roślinnej.

Uniwersalność zastosowań tej maszyny pozwala na wykorzystywanie jej niemal przez cały rok, zarówno do zbioru materiału na sianokiszonkę, jak i słomy czy siana. A dzięki modnej ostatnio tematyce pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, zastosowanie tego typu maszyn poszerza się o możliwości zbioru biomasy. Do grona odbiorców dołączają więc firmy zajmujące się energetyką odnawialną.
 
Najlepsi na murawie
 
W ofercie firmy Metal-Fach można znaleźć prasy zwijające walcowe oraz pasowo-walcowe. Te pierwsze są bardzo chętnie wybierane, zwłaszcza przez rolników prowadzących produkcję zwierzęcą, gdzie wykorzystywane są one zarówno do wytwarzania kiszonki, jak i do zbioru materiałów suchych. Dzięki wszechstronności, bogatemu wyposażeniu, prostej budowie oraz niewygórowanej cenie, maszyny serii Z562 były najlepiej sprzedającymi się prasami zwijającymi w 2011 roku, zapewniając tym samym firmie Metal-Fach pozycję lidera w branży maszyn zielonkowych w Polsce. W związku z tym firma wprowadziła do oferty limitowaną edycję pras piłkarskich, najlepszych na murawie.
 
Warto dodać, iż w  prasach Z562 firma z Sokółki jako pierwsza w kraju zastosowała innowacyjną metodę w produkcji pras zwijanych, w których niezawodność oraz wysoki stopień sprasowania zapewniają całkowicie walcowe komory zwijania. Ponadto wykorzystanie podbieracza o szerokości 180 cm zwiększa wydajność zbioru materiału, a dodatkowe zamontowanie obwiązywacza siatką zwiększa wydajność zbioru do 30%. Prasa również jako pierwsza w kraju została wyposażona w aplikator do zakiszania pasz w trakcie zbioru. Prasa doskonale nadaje się do prac na podmokłych terenach dzięki zastosowaniu szerokich kół.
 
Prasy stałokomorowe
 
Zależnie od potrzeb odbiorcy, w ofercie pras Metal-Fachu do wyboru są trzy wersje modelu Z562. Oprócz wersji z podajnikiem widłowym, dostępne są maszyny z rotorem oraz z rotorowym zespołem rozdrabniającym, gdzie 13 noży tnących rozdrabnia materiał na teoretyczną długość 85 mm. Jest to szczególnie ważne przy zbiorze materiału na sianokiszonkę, gwarantując lepsze zagęszczenie beli, a w efekcie także mniejsze zużycie folii do owijania oraz wyższą wydajność zbioru. Pocięta pasza jest także lepiej trawiona przez zwierzęta, a w przypadku stosowania wozu paszowego, rozdrobnienie beli przebiega szybciej i wymaga mniejszego nakładu energii.
 
Na osiągnięcie jeszcze lepszej jakości paszy pozwala opcjonalnie montowany aplikator konserwantów. Dozowany za jego pomocą środek jest równomiernie rozprowadzany wewnątrz beli.
 
Prasa Z562 oprócz systemu owijania sznurkiem, może być wyposażona w obwiązywacz siatką. Dzięki niemu zyskuje się nie tylko wyższą wydajność pracy. Krótszy czas owijania przekłada się bowiem także na niższe zużycie paliwa. Ponadto bela owinięta siatką ma równiejsze krawędzie, co ułatwia późniejsze owijanie folią.
 
Codzienną obsługę prasy Z562 znacznie ułatwia opcjonalny układ centralnego smarowania, który rozprowadza określoną ilość oleju do wszystkich łańcuchów. Dawka oleju regulowana jes w zależności od zastosowanego oleju i panujących warunków zbioru. Poprzez zastosowanie specjalnych rozdzielaczy kazdy punkt dostaje określoną dawkę środka smarnego.
 
 

 
Prasy zmiennokomorowe
 
Oprócz stałokomorowej prasy Z562, Metal-Fach ma w ofercie także zmiennokomorową maszynę o oznaczeniu Z589. Bele wytwarzane w pasowo-walcowej komorze zwijania mogą mieć średnicę od 0,5 do 1,6 m, co pozwala na dostosowanie idealnego wymiaru do zbioru materiałów suchych oraz do sianokiszonki. Uzyskanie bel o większej średnicy pozwala bowiem na bardziej wydajny i ekonomiczny zbiór oraz transport słomy, a mniejsze bele sianokiszonki są bardziej podzielne, lżejsze i łatwiejsze do owinięcia na dowolnej owijarce. Oprócz modelu Z589/3 z podajnikiem widłowym, Metal-Fach proponuje odbiorcom wersję Z589/2 z rotorem oraz 13-nożowym zespołem tnącym, który zapewnia teoretyczną długość cięcia na poziomie 77 mm. Elementem wyróżniającym prasy z Sokółki jest możliwość formowania bel z miękkim rdzeniem. Przydaje się to podczas zbioru suchego materiału, jak siano lub słoma, wymagającego wentylacji. Podczas pracy istnieje bowiem możliwość płynnej regulacji stopnia zgniotu. Proces formowania beli zwieńcza owinięcie beli siatką bądź podwójne wiązanie sznurkiem.
 
Szeroki, 2-metrowy podbieracz pozwala na dokładny zbiór materiału nawet z szerokich pokosów. Prasa standardowo wyposażona jest w wał szerokokątny ułatwiający manewrowanie na uwrociach, a dzięki szerokiemu ogumieniu o rozmiarze 400/60-15.5, z prasą Metal-Fach wjedziemy w każdą, nawet podmokłą łąkę.
 
Bogata oferta
 
Duża popularność oraz dobre opinie rolników na temat maszyn z Sokółki świadczą o ich wysokiej jakości oraz doskonałym dopasowaniu do potrzeb rynku. Polski rolnik, oczekujący niezawodnej prasy w rozsądnej cenie, może ją z powodzeniem znaleźć w ofercie Metal-Fach, tuż obok pozostałych maszyn z linii do przygotowywania pasz, jak owijarki, specjalistyczne przyczepy do przewodu bel, osprzęt do ładowaczy czy wozy paszowe.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!