Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Sprzedaż ciągników rolniczych w kwietniu 2014 r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W kwietniu 2014 roku w Polsce zarejestrowano 1498 ciągników rolniczych. Po relatywnie dobrym...

W kwietniu 2014 roku w Polsce zarejestrowano 1498 ciągników rolniczych. Po relatywnie dobrym marcu, w czwartym miesiącu roku sprzedaż kształtowała się już nieco gorzej. W porównaniu do ubiegłego roku w minionym miesiącu sprzedano niespełna o ponad 4% maszyn.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Z danych zebranych w kwietniu wynika, iż liczba rejestracji maszyn była o 65 sztuk niższa od ubiegłorocznej. W czwartym miesiącu bieżącego roku zarejestrowano bowiem 1498 ciągników a zatem o 4,2% mniej niż rok temu. Jeśli natomiast chodzi o sprzedaż od początku roku to 4880 maszyn zarejestrowanych w 2014 r. stanowi wynik o 9,7% gorszy niż w tym samym czasie w roku ubiegłym.

Zobacz także: Sprzedaż ciągników rolniczych w marcu 2014 r.


W kwietniu ponownie pierwsze miejsce w zestawieniu miesięcznym zajął New Holland, który powiększył przewagę nad konkurentami W czwartym miesiącu roku zarejestrowano 268 ciągników producenta (o 8,8% mniej niż w tym samym miesiącu w roku ubiegłym). Łączna sprzedaż na poziomie 876 ciągników jest jednak gorsza od ubiegłorocznej o 14%, a udział w rynku ciągników New Holland niezmiennie wynosi 18%.

Po dobrym początku 2014 roku w kwietniu Zetor sprzedał 181 ciągników, notując 13,6% (-0,7%) udział w rynku. Liczba ciągników sprzedanych przez producenta od początku roku wynosi 666 sztuk. Warto podkreślić, iż wyniki zanotowane przez czeską firmę w kwietniu br. są o ponad 5% lepsze niż rok temu.

Trzecią pozycję w kwietniowym zestawieniu, ze sprzedażą w wyskości 176 ciągników zajął John Deere. Wynik ten jest prawie 33% gorszy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na tą chwilę John Deere może się także pochwalić także 10,9% udziałem w rynku z łączną sprzedażą na poziomie 533 maszyn (o 37,7% mniej niż rok temu).

Jak wynika z przedstawionych danych
New Holland, John Deere i Zetor posiadają 42,5% (spadek o 0,4%) udział w sprzedaży ciągników (rejestracji) w Polsce.

Warto zauważyć, iż w kwietniu ponownie połowa producentów odnotowało wzrost sprzedaży swoim maszyn w stosunku do tego samego miesiąca w 2013 roku. Wśród czołowych firm już tradycyjnie Kubocie udało się sprzedać o ponad 92,5% więcej maszyn niż w roku ubiegłym. Na uwagę zasługują także wyniki marek Belarus (+89,3%) i Case IH (+36,4%)

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +4 pkt. razem głosów: 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl