| Autor: redakcja1

Większy popyt na sprzęt rolniczy

W okresie styczeń-sierpień br. liczba rejestracji nowych przyczep rolniczych zwiększyła się o 9,1% w porównaniu z tym samym okresem 2017 r.

Większy popyt na sprzęt rolniczy
Liczba rejestracji nowych ciągników rolniczych była w tym okresie wciąż minimalnie mniejsza niż rok wcześniej, po bardzo dobrych wynikach w grudniu 2017 r., w związku z rejestracją ciągników, które nie spełniały nowych wymogów homologacyjnych.
 
Poza tym sprzedaż wielu innych środków mechanizacji rolnictwa w okresie styczeń- sierpień 2018 r. mogła być od kilku do nawet kilkunastu procent wyższa niż rok wcześniej. Większej sprzedaży maszyn rolniczych towarzyszył jednak zwyżka ich cen.
 
Maszyny rolnicze były w sierpniu br. o następne 0,8% droższe niż miesiąc wcześniej, z kolei w obrębie 12 miesięcy zdrożały już o ponad 5%. Najbardziej w ciągu roku, o ponad 10% podrożały roztrząsacze obornika, kultywatory oraz pługi.
 
Większe ceny sprzętu rolniczego mogły być ponadto związane ze wzrostami cen stali, która stanowi ważny składnik kosztów, w szczególności w przypadku maszyn do uprawy gleby.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!