| Autor: wolfsystem

Żelbetowe zbiorniki firmy Wolf System do magazynowaniu materiałów płynnych i sypkich

Żelbetowe zbiorniki i silosy z oferty firmy Wolf System idealnie nadają się do przechowywania materiałów sypkich, jak i do materiałów płynnych, do których należą m.in. gnojowica czy ścieki. Firma Wolf System oferuje wykonanie inwestycji, od projektu aż do etapu oddania obiektu do użytkowania.

Żelbetowe zbiorniki firmy Wolf System do magazynowaniu materiałów płynnych i sypkich

Żelbetowe zbiorniki firmy Wolf System

Największą popularnością w sektorze rolnictwa cieszą się zbiorniki przeznaczone do gromadzenia gnojowicy oraz nawozów płynnych. Zbiorniki żelbetowe szczególne uznanie znajdują również w sektorze biogazowni rolniczych, które do produkcji energii wykorzystują materiały organiczne, zarówno w formie płynnej jak i sypkiej. Firma Wolf System oferuje inwestorom szeroki wachlarz rozwiązań, budując zbiorniki wstępne, fermentacyjne, pofermentacyjne, bądź magazyny substancji przefermentowanej. Zbiorniki te mogą być wyposażone w ocieplenie płyt dennych, ścian oraz stropów. Mogą też posiadać specjalną ochronę betonu w części gazowej zbiornika. Firma Wolf System oferuje także szeroką gamę zbiorników przeznaczonych do gromadzenia i przechowywania wody. Występują one w wariantach o różnej średnicy oraz wysokości.

Niewątpliwą zaletą w procesie konstruowania zbiorników jest wykorzystanie wyjątkowego oprogramowania komputerowego do obliczeń statycznych, za sprawą którego dział statyki jest w stanie precyzyjnie przygotować wyliczenia dotyczące wytrzymałości konkretnych obiektów. By mieć pewność, że inwestycja będzie charakteryzować się wykonaniem na najwyższym poziomie, wszystkie materiały wykorzystywane podczas realizowania projektu budowy zbiorników posiadają atesty, dopuszczenia ITB bądź deklaracje zgodności, na podstawie których po zakończeniu prac wystawiane jest świadectwo jakości.

 
U podstaw perfekcji zbiorników Wolf System leży precyzyjnie przygotowany system szalunkowy zapewniający idealnie okrągły kształt zbiorników żelbetowych. Szalunki Wolf System są montowane bez konieczności użycia kotew ściennych. Dzięki zredukowaniu niemal do zera potencjalnych źródeł przecieków, otrzymujemy gwarancję szczelności zbiorników na najwyższym poziomie. Dodatkowo, stalowe szalunki opatentowane przez firmę Wolf System dostępne są w różnych wariantach. Pozwalają one na budowanie zbiornika o średnicy od 2 m aż do 50 m. Grubości ścian i płyty dennej zbiorników dopasowane są w zależności od ich przeznaczenia oraz warunków gruntowo-wodnych w miejscu budowy zbiorników.


(kliknij, aby powiększyć...)
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!