Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Park Historyczny „Trylogia" na ziemiach Zasobu

Pod koniec kwietnia br. Filia Agencji Nieruchomości Rolnych w Suwałkach przekazała nieodpłatnie na rzecz gminy Mielnik w województwie podlaskim nieruchomość o powierzchni 21,59 ha.

Park Historyczny „Trylogia
Na otrzymanych gruntach gmina rozpocznie w przyszłym roku budowę Parku Historycznego „Trylogia”. Będzie on łączyć funkcję parku tematycznego o charakterze edukacyjnym z funkcją parku rozrywki. W Parku, którego otwarcie planowane jest na rok 2020, odwiedzający zostaną przeniesieni do XVII wieku, do czasów Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Realizacja przedsięwzięcia będzie oparta o Trylogię Henryka Sienkiewicza i jej ekranizację w reżyserii Jerzego Hofmana. Dzięki inwestycji powstaną nowe miejsca pracy, a region przyciągnie więcej turystów.

 

Filia ANR w Suwałkach

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!