ARiMR podsumowuje tegoroczne nabory wniosków o przyznanie wsparcia na inwestycje w portach oraz na działania wspólne

24 wnioski o przyznanie 66,91 mln zł dofinansowania przyjęła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w przeprowadzonym od 20 lipca 2012 r. do 2 sierpnia 2012 r. naborze w ramach środka 3.3. "Inwestycje w portach rybackich, miejscach wyładunku i przystaniach".

ARiMR podsumowuje tegoroczne nabory wniosków o przyznanie wsparcia na inwestycje w portach oraz na działania wspólne
Wnioski o pomoc złożyło 10 zainteresowanych taką pomocą w dwóch oddziałach regionalnych ARiMR - pomorskim 20 wniosków oraz zachodniopomorskim 4 wnioski. Złożone projekty dotyczą modernizacji jak i doposażenia między innymi takich portów jak Władysławowo, Hel, Krynica Morska. Wśród nich znajdują się również inwestycje dotyczące doposażenia przestani rybackich w Mechelinkach i Suchaczu jak i unowocześnienia miejsc wyładunku w Lokalnym Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb na Helu. 

Z kolei w ramach naboru wniosków o przyznanie wsparcia na "Działania wspólne" (środek 3.1) przeprowadzonego od 7 lipca 2012 r. do 3 sierpnia 2012 r. zostało złożonych 90 wniosków. Zainteresowani taką pomocą ubiegają się  przyznanie im 121,93 mln zł dofinansowania. Wnioski zostały złożone w dziesięciu oddziałach regionalnych ARiMR, najwięcej w Warmińsko-Mazurskim, Zachodniopomorskim, Kujawsko-Pomorskim.
Teraz wszystkie złożone wnioski poddawane są ocenie.

DKS


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!