ARiMR rozpoczęła wypłatę wsparcia dla rolników gospodarujących w niekorzystnych warunkach lub trudnym terenie (dopłaty ONW)

Jak podaje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od początku realizacji dopłat ONW na konta bankowe ponad 585 tys. rolników przekazano blisko 986 mln zł. Do końca 2012 roku Agencja zakłada, że łączna kwota wypłat w ramach dopłat ONW wyniesie około miliard złotych.

ARiMR rozpoczęła wypłatę wsparcia dla rolników gospodarujących w niekorzystnych warunkach lub trudnym terenie (dopłaty ONW)

W Polsce ponad połowa rolników ubiegających się o dopłaty bezpośrednie, gospodaruje w niekorzystnych warunkach np. na obszarach o zbyt małych albo zbyt dużych opadach deszczu lub w trudnym terenie np. na słabych glebach lub w górach (tzw. obszary ONW). Aby ułatwić im prowadzenie działalności rolniczej Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, co roku wypłaca w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013  tzw. dopłaty ONW. Rolnicy każdej wiosny składają wnioski o udzielenie takiej pomocy, wraz z wnioskiem o przyznanie płatności bezpośrednich.

W 2012 roku wnioski o dopłaty ONW złożyło nieco ponad 730 tys. rolników, a na udzielenie im wsparcia ARiMR ma 1,355 mld zł.

Wypłatę pieniędzy Agencja rozpoczęła od 16 października, a realizacja wsparcia z tytułu ONW za 2012 r. zakończy się, zgodnie z unijnym prawem 30 czerwca 2013 r.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!