Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Żywność dla najbardziej potrzebujących osób

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Polska prezydencja z zadowoleniem przyjęła wczorajsze pozytywne decyzje podjęte przez...

Polska prezydencja z zadowoleniem przyjęła wczorajsze pozytywne decyzje podjęte przez Specjalny Komitet ds. Rolnictwa (SCA) Rady w Brukseli oraz Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w sprawie wyników nieformalnego trilogu między Radą a Parlamentem Europejskim 6 grudnia dotyczącego programu żywnościowego dla osób najbardziej potrzebujących.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Polska prezydencja ogłosi porozumienie polityczne w sprawie programu podczas najbliższej Rady ds. Rolnictwa i Rybactwa 15 grudnia. Porozumienie Rady i PE zapewni kontynuację programu dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących w ramach WPR w latach 2012-2013. Pozwoli to organizacjom charytatywnym korzystającym z systemu wsparcia na przygotowanie się do nowej sytuacji po roku 2013.

Zapisy tekstu kompromisowego przewidują działanie retroaktywne, począwszy od 1 stycznia 2012 r., jako że przyjęcia tego rozporządzenia nie będzie możliwe przed końcem tego roku. Dzięki temu organizacje charytatywne będą mogły w pełni wykorzystać ten program.

Nowe przepisy programu rozszerzają zakres produktów objętych jego działaniem - teraz zakupy na rynku będą stanowić regularne źródło dostaw dla programu pomocy w celu uzupełnienia zapasów interwencyjnych. Program daje również pierwszeństwo produktom pochodzenia unijnego.

Ponadto program będzie w całości finansowany przez UE i obejmie finansowaniem m.in.: koszty transportu, magazynowania oraz koszty administracyjne bezpośrednio związane z realizacją programu.

Roczny budżet programu wynosi 500 mln euro, a z programu rocznie korzysta ponad 18 mln Europejczyków.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl