Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Żywność dla najbardziej potrzebujących osób

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Polska prezydencja z zadowoleniem przyjęła wczorajsze pozytywne decyzje podjęte przez...

Polska prezydencja z zadowoleniem przyjęła wczorajsze pozytywne decyzje podjęte przez Specjalny Komitet ds. Rolnictwa (SCA) Rady w Brukseli oraz Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w sprawie wyników nieformalnego trilogu między Radą a Parlamentem Europejskim 6 grudnia dotyczącego programu żywnościowego dla osób najbardziej potrzebujących.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Polska prezydencja ogłosi porozumienie polityczne w sprawie programu podczas najbliższej Rady ds. Rolnictwa i Rybactwa 15 grudnia. Porozumienie Rady i PE zapewni kontynuację programu dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących w ramach WPR w latach 2012-2013. Pozwoli to organizacjom charytatywnym korzystającym z systemu wsparcia na przygotowanie się do nowej sytuacji po roku 2013.

Zapisy tekstu kompromisowego przewidują działanie retroaktywne, począwszy od 1 stycznia 2012 r., jako że przyjęcia tego rozporządzenia nie będzie możliwe przed końcem tego roku. Dzięki temu organizacje charytatywne będą mogły w pełni wykorzystać ten program.

Nowe przepisy programu rozszerzają zakres produktów objętych jego działaniem - teraz zakupy na rynku będą stanowić regularne źródło dostaw dla programu pomocy w celu uzupełnienia zapasów interwencyjnych. Program daje również pierwszeństwo produktom pochodzenia unijnego.

Ponadto program będzie w całości finansowany przez UE i obejmie finansowaniem m.in.: koszty transportu, magazynowania oraz koszty administracyjne bezpośrednio związane z realizacją programu.

Roczny budżet programu wynosi 500 mln euro, a z programu rocznie korzysta ponad 18 mln Europejczyków.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu

  W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną dla upraw bakterię. W związku z tym minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zakazu importu...
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt

  Zarząd KRIR, oczekuje wycofania z przedłożonych projektów zapisów dotyczących zakazu chowu i hodowli zwierząt w celu pozyskiwania z nich futer, uboju zwierząt gospodarskich bez uprzedniego oraz...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl