Podsumowanie polskiej Prezydencji w obszarze współpracy z Komisją Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO na Radzie Unii Europejskiej ds. Rolnictwa i Rybołówstwa

W dniach 15-16 grudnia br. w Brukseli odbędzie się ostatnia podczas polskiej Prezydencji Rada Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa.

Podsumowanie polskiej Prezydencji w obszarze współpracy z Komisją Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO na Radzie Unii Europejskiej ds. Rolnictwa i Rybołówstwa

Na spotkaniu ministrowie omówią możliwości połowowe na wodach UE oraz na Morzu Czarnym na 2012 rok.

 

Na sesji plenarnej zaprezentowane zostaną i przedłożone do dyskusji założenia Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybołówstwa, a także założenia do negocjacji kwot połowowych na kolejny rok.

 

Na posiedzeniu Rady podczas debaty publicznej ministrowie zajmą się omówieniem reformy Wspólnej Polityki Rolnej. Rada planuje także przyjąć Konkluzje Rady w sprawie Zielonej Księgi dotyczącej działań promocyjnych i informacyjnych w zakresie produktów rolnych: Strategia o dużej europejskiej wartości dodanej w celu promowania smaków Europy.
 

W trakcie posiedzenia Rady ministrowie przedyskutują ponadto wnioski dotyczące decyzji Rady w sprawie dopuszczenia do obrotu produktów zawierających genetycznie zmodyfikowaną bawełnę i kukurydzę.

 

Ministrowie wysłuchają także informacji Prezydencji podsumowującej prace Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO i jej komitetów obradujących w II połowie 2011 r., przygotowanej przez Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (Punkt Kontaktowy KKŻ FAO/WHO dla Polski).

 

Pełny tekst informacji w załączniku.

 

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!