„Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom!”

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci - uczniów szkół podstawowych, którego celem jest promowanie zasad ochrony życia i zdrowia dzieci na terenach wiejskich, szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej oraz kształtowanie pozytywnych zachowań dzieci w czasie ich zabaw w otoczeniu prac osób dorosłych w gospodarstwie rolnym.

„Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom!”

W 2013 r. konkurs przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom!”, co oznacza, że prace plastyczne ukazujące bezpieczną zabawę dzieci i ich pomoc dorosłym w gospodarstwie rolnym, przede wszystkim powinny obrazować przykłady zapobiegania upadkom, będącym najliczniejszą grupą wypadków przy pracy rolniczej.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i centralnym i obejmuje dwie grupy wiekowe uczestników: uczniów klas 0-III oraz klas IV-VI.

Zainteresowanych szczegółowymi informacjami odnośnie zgłoszenia uczestnictwa dzieci do eliminacji w III konkursie plastycznym zapraszamy do terenowych jednostek KRUS – placówek terenowych lub oddziałów regionalnych.


Więcej w regulaminie konkursu.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!