Amerykański przemysł chce przedłużenia wsparcia produkcji etanolu z celulozy

Amerykański przemysł etanolowy po długiej batalii zaakceptował zakończenie od stycznia 2012 roku programu wsparcia, dzięki któremu producenci otrzymywali dopłatę w wysokości 0,45 $/galon, jednakże wydłużenia subsydiów domaga się rozwijający się w Stanach Zjednoczonych sektor wytwórczy etanolu celulozowego.

Amerykański przemysł chce przedłużenia wsparcia produkcji etanolu z celulozy
Advanced Ethanol Council, organizacja reprezentująca tę część branży biopaliwowej USA, wystąpiła z wnioskiem formalnym w tej sprawie do członków Kongresu.

 

Advanced Ethanol Council w swoim piśmie wystosowanym 12 grudnia br. domaga się przedłużenia na okres kolejnych 5 lat funkcjonujących obecnie w USA dwóch programów pomocowych ukierunkowanych na rozwój produkcji etanolu celulozowego. Pierwszy przewiduje dopłatę w wysokości 1,01$/galon (jest to tzw. Cellulosic Biofuels Producer Tax Credit), drugi program ustanawia dodatek amortyzacyjny dla instalacji produkujących etanol celulozowy przyznawany w roku uruchomienia fabryki. W uzasadnieniu wniosku Advanced Ethanol Council podaje, że sektor ten jest dopiero na początku procesu przechodzenia na komercyjną skalę działania, w związku z czym konieczna jest kontynuacją pomocy finansowej w celu wspierania rozwoju infrastruktury wytwórczej w ciągu najbliższych kilku lat.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!