Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Amerykański przemysł chce przedłużenia wsparcia produkcji etanolu z celulozy

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Amerykański przemysł etanolowy po długiej batalii zaakceptował zakończenie od stycznia 2012...

Amerykański przemysł etanolowy po długiej batalii zaakceptował zakończenie od stycznia 2012 roku programu wsparcia, dzięki któremu producenci otrzymywali dopłatę w wysokości 0,45 $/galon, jednakże wydłużenia subsydiów domaga się rozwijający się w Stanach Zjednoczonych sektor wytwórczy etanolu celulozowego.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Advanced Ethanol Council, organizacja reprezentująca tę część branży biopaliwowej USA, wystąpiła z wnioskiem formalnym w tej sprawie do członków Kongresu.

 

Advanced Ethanol Council w swoim piśmie wystosowanym 12 grudnia br. domaga się przedłużenia na okres kolejnych 5 lat funkcjonujących obecnie w USA dwóch programów pomocowych ukierunkowanych na rozwój produkcji etanolu celulozowego. Pierwszy przewiduje dopłatę w wysokości 1,01$/galon (jest to tzw. Cellulosic Biofuels Producer Tax Credit), drugi program ustanawia dodatek amortyzacyjny dla instalacji produkujących etanol celulozowy przyznawany w roku uruchomienia fabryki. W uzasadnieniu wniosku Advanced Ethanol Council podaje, że sektor ten jest dopiero na początku procesu przechodzenia na komercyjną skalę działania, w związku z czym konieczna jest kontynuacją pomocy finansowej w celu wspierania rozwoju infrastruktury wytwórczej w ciągu najbliższych kilku lat.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl