Włochy wprowadzają mechanizm podwójnego naliczania

Włochy dołączyły do grupy państw Unii Europejskiej, które zaimplementowały do prawodawstwa krajowego mechanizm podwójnego naliczania dla biopaliw wytworzonych z surowców odpadowych i pozostałości z produkcji rolno-spożywczej przewidzianego w Dyrektywie 2009/28/WE w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych.

Włochy wprowadzają mechanizm podwójnego naliczania
Praktyczne wejście w życie mechanizmu ma nastąpić w listopadzie 2012 roku, nie mniej jednak wiadomo już, że tłuszcze zwierzęce kat. III nie zostaną włączone do podwójnego naliczania. Co więcej, jedynie surowce wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej będą mogły podlegać wsparciu tego rodzaju, a podmioty zobligowane do realizacji obligatoryjnego wskaźnika określającego minimalny udział biopaliw, począwszy od 2013 roku będą mogły stosować biokomponenty z podwójnym naliczaniem z ograniczeniem maks. 20% wysokości celu na dany rok.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!