Zapraszamy na spotkanie na temat biogazowni w ramach projektu BIOMASTER

W imieniu Zespołu realizującego projekt Biomaster w Polsce zapraszamy do udziału w Spotkaniu Regionalnej Sieci Interesariuszy Projektu Biomaster, jakie odbędzie się 12 lipca na terenie Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Tematem przewodnim wydarzenia będą praktyczne aspekty budowy i funkcjonowania biogazowni różnego typu.

Zapraszamy na spotkanie na temat biogazowni w ramach projektu BIOMASTER

Spotkanie będzie okazją nie tylko do wysłuchania prezentowanych referatów, ale również do indywidualnych dyskusji z prelegentami.
 

Zaproszenie skierowane jest w szczególności do:
 

  • inwestorów zainteresowanych biogazowniami,
  • przedstawicieli samorządów lokalnych,
  • dostawców rozwiązań technologicznych dla energetyki,
  • dostawców technologii oraz surowców dla biogazowni,
  • przedsiębiorstw z szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej.

Udział w spotkaniu bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
 

Informacja na temat miejsca:
 

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Al. Mickiewicza 30, budynek A1 sala 203
 

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 4 lipca poprzez wysłanie informacji na adres e-mail: biomaster@agh.edu.pl lub rpomyk@agh.edu.pl.
 

BIOMASTER to projekt współfinansowany przez program Inteligentna Energia dla Europy. Udział bierze w nim 17 partnerów pochodzących z Austrii, Polski, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Projekt zamierza udowodnić, że zastosowanie biometanu jako paliwa w środkach transportu może być realną alternatywą na poziomie operacyjnym, pomimo prawnych i fiskalnych barier. W czterech regionach i krajach reprezentowanych w projekcie: Małopolsce, Norfolk (Wielka Brytania), Skanii (Szwecja) i Trentino (Włochy) prowadzone będą działania zmierzające do eksploatacji potencjału produkcji i wykorzystania biometanu dla przełamania obecnego impasu w tej dziedzinie oraz integracji poszczególnych ogniw łańcucha biometanu. Podejmowane będą wysiłki na rzecz stymulowania inwestycji oraz usuwania przeszkód pozatechnologicznych. Krajowa Izba Biopaliw jest członkiem sieci krajowej projektu w Polsce.

pdf-iconTagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!