Europejskie Dni Rzepaku "Euro-Raps 2012"

W dniach 24-25 maja br. w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbyła się trzecia edycja Europejskich Dni Rzepaku "Euro-Raps 2012" pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Europejskie Dni Rzepaku

Organizatorami "Euro-Raps 2012" byli Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku oraz Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Tematem przewodnim dyskusji był wpływ zmian Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. na branżę roślin oleistych.
 

W spotkaniu wziął udział podsekretarz stanu Andrzej Butra, który przedstawił główne kierunki dyskusji nad nowym kształtem Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r., akcentując dążenia Polski do zagwarantowania równych warunków konkurencji oraz zapewnienia odpowiedniego wsparcia dla rozwoju gospodarstw rolnych w Polsce.
 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele producentów rzepaku z Polski, Czech, Francji, Niemiec oraz Litwy. Europejskie Dni Rzepaku były doskonałą okazją do dyskusji o aktualnej sytuacji na rynku rzepaku i prognozach rozwoju tej branży w kontekście reformy WPR, polityki energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej a także globalnych trendów rynkowych.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!