Kolejna edycja konkursu AgroLiga

"Jesteśmy dumni z dokonań polskich rolników – uczestników konkursu Agroliga" – mówił dziś sekretarz stanu Kazimierz Plocke, który spotkał się z laureatami konkursu w gmachu ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi, a następnie w Pałacu Prezydenckim.

Kolejna edycja konkursu AgroLiga

Podczas uroczystości w resorcie rolnictwa wszyscy laureaci AgroLigi 2011 zostali uhonorowani imiennymi listami gratulacyjnymi Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, które wręczył wiceminister Plocke. Wielu z laureatów otrzymało także Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”.
 

Wyrazy uznania przekazał gościom także Prezydent Bronisław Komorowski.
 

"Chcę wyrazić ogromną satysfakcję, że mogę po raz kolejny gościć w Pałacu Prezydenckim najlepszych polskich rolników i agroprzedsiębiorców – zwycięzców konkursu AgroLiga 2011" powiedział Prezydent, witając w Ogrodach Prezydenckich laureatów i organizatorów ogólnopolskiego konkursu AgroLiga 2011 oraz licznych gości z sektora gospodarki żywnościowej.
 

"Ważne jest – zaznaczył Prezydent Komorowski - by promować osiągnięcia rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego poprzez pokazanie sukcesów i ludzi, którzy są ich autorami, bo nic tak nie zachęca do dalszego wysiłku jak smak sukcesu".
 

Prezydent Komorowski wręczył wszystkim 29 laureatom imienne listy gratulacyjne. Otrzymali oni także puchary i dyplomy konkursowe z rąk sekretarza stanu Kazimierza Plocke, prezesa ARiMR Tomasza Kołodzieja, wiceprezesa ARR Lucjana Zwolaka.
 

Wiceminister Kazimierz Plocke gratulując wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu AgroLiga 2011 oraz dziękując jego organizatorom, powiedział
 

"To dzięki temu konkursowi możemy poznawać poszczególne regiony Polski oraz siłę polskiego rolnictwa i Agrofirm z nim współpracujących. Dzięki zwycięzcom AgroLigi, a wszyscy tutaj Państwo są nimi - możemy mieć poczucie dumy, że polskie rolnictwo zyskuje należne mu znaczenie w Unii Europejskiej. Jesteście swoistymi ambasadorami polskiej wsi w Europie".

 

Uczestnicy konkursu oceniani byli w dwóch kategoriach: rolnicy oraz firmy.
 

Konkurs AgroLiga 2011 to już XIX edycja tego wydarzenia, organizowanego na szczeblu wojewódzkim przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP, we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub, zrzeszającym wielu laureatów AgroLigi z poprzednich lat. Celem konkursu jest wyłonienie i nobilitacja najlepszych polskich rolników i agrofirm. Najlepszych, czyli tych, którzy potrafili zbudować swoje warsztaty pracy na niezwykle wysokim poziomie, umiejętnie korzystając z funduszy unijnych, którzy osiągają bardzo wysokie efekty produkcyjne i pod każdym względem mogą służyć za wzór do naśladowania dla innych. O wysokiej randze konkursu AgroLiga świadczą późniejsze dokonania laureatów, którzy po latach stają się wizytówkami polskiego rolnictwa i agrobiznesu.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!