Konferencja o sytuacji na rynku materiału siewnego

II Konferencja Nasienna, która odbywała się 4.07. br w ministerstwie, została zorganizowana przez Polską Izbę Nasienną. Jej tematem przewodnim był Rynek materiału siewnego w najbliższym sezonie. Konferencja odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Konferencja o sytuacji na rynku materiału siewnego

Brał w niej udział podsekretarz stanu Bogdan Dombrowski, który powiedział, że z informacji przekazanych przez Polską Izbę Nasienną wynika, że tej jesieni na rynku będzie dostateczna ilość materiału siewnego.
 

Celem dzisiejszej konferencji było poinformowanie o działaniach rządu i środowiska nasiennego zmierzających do zapewnienia wystarczającej ilości nasion na rynku, a co za tym idzie właściwego poziomu dostaw i cen nasion kwalifikowanych.
 

Wiceminister Dombrowski podkreślił, że w tym roku sytuacja była specyficzna ponieważ niektóre plantacje wymarzły i potrzebne były przesiewy.
 

Hodowcy wskazują, że w najbliższym sezonie 2012/2013 na pewno nie zabraknie materiału siewnego – zapewnił podsekretarz stanu.
 

Uczestnicy dzisiejszej konferencji otrzymali dziś także, aktualną informację o powierzchni plantacji nasiennych zbóż ozimych.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!