Konkurs kulinarny „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”

W sobotę, 19 maja br. w Pułtusku odbył się ogólnopolski konkurs kulinarny „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś” pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W uroczystej Gali Konkursu uczestniczył podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk, który w imieniu ministra Marka Sawickiego wręczał nagrody i gratulował laureatom.

Konkurs kulinarny „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś”
Konkurs otrzymał formalną nominację do Kulinarnego Pucharu Polski 2012. Oznacza to, że zwycięzca otrzyma nominację do półfinału Kulinarnego Pucharu Polski 2012. Organizatorem Konkursu był Stefan Birek Szef Kuchni Hotelu Lord, a współorganizatorami: Hotel – Zamek w Pułtusku, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” Dom Polonii, przy wsparciu i pomocy merytorycznej Quality Culinary Club. Wydarzenie to odbyło się przy wsparciu medialnym TVP1 programu „Kawa czy Herbata”. Konkurs skierowany był do kucharzy profesjonalnych oraz uczniów szkół gastronomicznych. Jego celem było propagowanie polskiej sztuki kulinarnej, łączenie kulinarnych tradycji ze współczesnością oraz promowanie producentów polskiej żywności.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!