Modernizacja i nowoczesne zarządzanie KRUS

Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk uczestniczył w konferencji pt. „KRUSplus – modernizacja i nowoczesne zarządzanie”.

Modernizacja i nowoczesne zarządzanie KRUS
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała to spotkanie w celu zaprezentowania stanu wdrażania projektów, które zapewniają funkcjonowanie systemu ubezpieczenia społecznego rolników według najwyższych standardów e-administracji.

 
KRUS to dzisiaj instytucja sprawnie wdrażająca zmiany w zarządzaniu systemem ubezpieczania społecznego rolników. Dzięki modernizacji i prowadzonym procesom integrowania systemów informatycznych, KRUS stał się instytucją o strategicznym znaczeniu dla unowocześniania obsługi rolników. W pełni kompatybilne systemy e-administracji zapewniają sprawne współdziałanie z podmiotami administracji publicznej. To jest dobry prognostyk do tego co nas czeka w najbliższej perspektywie czasowej – podkreślił wiceminister Nalewajk.

 
Prace wdrożeniowe prowadzone są w KRUS w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW), Komponentu A – „Reforma Administracyjna KRUS”. Jednostką zarządzającą programem jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Działania modernizacyjne, poza systemami informatycznymi, dotyczą również procesów zarządzania instytucją i zasobami, obiegu dokumentów, a także systemu archiwizacji.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!