Porozumienie o współpracy polsko-armeńskiej

Dnia 25 czerwca 2013 r. w Warszawie, podpisane zostało Porozumienie między Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwem Rolnictwa Republiki Armenii o współpracy w dziedzinie rolnictwa.

Porozumienie o współpracy polsko-armeńskiej
Sygnatariuszami dokumentu byli: ze strony polskiej - podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Krystyna Gurbiel, a ze strony armeńskiej - minister spraw zagranicznych Edward Nalbandjan.

Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim, przy okazji oficjalnej wizyty w Polsce prezydenta Republiki Armenii Serża Sargsjana.

Porozumienie ma na celu pogłębienie współpracy polsko-armeńskiej w kwestiach rolnych, np. w formie organizacji konferencji, wymiany informacji, kontaktów naukowych, w takich obszarach, jak m.in. uprawa roślin i hodowla zwierząt, biotechnologia, przemysł spożywczy, czy też bezpieczeństwo żywnościowe.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!