Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Powstanie Polskiej Sieci LGD

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


12 grudnia w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie założycielskie...

12 grudnia w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie założycielskie Polskiej Sieci LGD – Federacji Regionalnych Sieci LGD, w którym uczestniczył podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wiceminister doceniając inicjatywę utworzenia takiej organizacji wyraził nadzieję, że Polska Sieć LGD, będzie ważnym partnerem w trakcie wypracowywania rozwiązań w zakresie wdrażania podejścia Leader PROW 2007-2013 jeszcze w obecnym okresie programowania, jak również w przyszłości.
 

Polska Sieć LGD, będzie formalnie funkcjonowała jako związek stowarzyszeń. Organizacja będzie stanowiła forum wymiany doświadczeń pomiędzy lokalnymi grupami działania (LGD), działającymi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, jak również będzie stanowiła reprezentację LGD w relacjach z innymi instytucjami. Założyciele Sieci planują również aktywnie uczestniczyć w spotkaniach międzynarodowych poświęconych Leaderowi, między innymi dzięki planowanemu przystąpieniu do ELARD, czyli Europejskiego Stowarzyszenia LEADER ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 

Założycielami związku są podmioty, reprezentujące organizacje lokalnych grup działania z województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Chęć przystąpienia do Sieci w przyszłości zadeklarowali także przedstawiciele LGD z innych województw.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne jest działaniem prewencyjnym prowadzonym przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.
 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
 • XVI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów...
 • Bardzo dobre trzy kwartały
 • Bardzo dobre trzy kwartały

  Wstępne wyniki handlu zagranicznego towarami rolno-spożywczymi za trzy kwartały bieżącego roku pokazują bardzo dobrą dynamikę wzrostu wartości eksportu oraz dodatniego salda wymiany.
 • Rynek jaj – nadal wysokie ceny
 • Rynek jaj – nadal wysokie ceny

  Aktualnie ceny jaj konsumpcyjnych i przemysłowych utrzymują się na wysokim poziomie, czemu sprzyja zarówno popyt krajowy, jak i silny popyt zagraniczny. W czwartym tygodniu listopada br. (20-26.11)...
 • MRiRW w sprawie wniosku o geodetach
 • MRiRW w sprawie wniosku o geodetach

  Zgodnie z art. 3 ust. 1 w związku z art. 5 ust. 4 ustawy o scalaniu i wymianie gruntów postępowanie wymienne przeprowadza i wykonuje starosta jako zadanie z zakresu administracji rządowej. Tym samym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl