Rozmowy ministra Marka Sawickiego z rolnikami

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki 20 czerwca rozmawiał z rolnikami z województwa śląskiego. Spotkanie odbyło się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Rozmowy ministra Marka Sawickiego z rolnikami

Omówione zostały efekty, jakie zostały osiągnięte na Śląsku dzięki wykorzystaniu środków z działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.
 

„Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła już z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013 ponad 35 mld złotych. To już blisko połowa alokacji środków” – podkreślił minister Marek Sawicki i dodał, że „same dopłaty za rok ubiegły wyniosły 14,2 mld zł”.
 

Minister wskazał jak duże znaczenie ma dla polskiego rolnictwa wykorzystanie tych środków i podkreślił, że dzięki rolnikom i ich zapobiegliwości Polska jest liderem w realizacji tego programu w całej Unii Europejskiej.
 

Szef resortu rolnictwa przybliżył także stan toczących się rozmów w sprawie nowej perspektywy finansowej, w kontekście reformy Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2013.
 

Kolejne, terenowe spotkania ministra Marka Sawickiego odbyły się następnego dnia w województwie łódzkim. Minister odwiedził Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Łowiczu oraz Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt. Przysłuchiwał się również obradom Sejmiku Wojewódzkiego i rozmawiał w władzami województwa łódzkiego o najważniejszych problemach mieszkańców.
 

Z rolnikami regionu łódzkiego minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się w godzinach popołudniowych w ośrodku kultury w Zdunach. Rozmowy dotyczyły aktualnych zagadnień dotyczących rolnictwa, jego sytuacji bieżącej, jak i propozycji KE w sprawie reformy WPR po roku 2013 oraz naszego stanowiska w tej sprawie.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!