Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Spotkanie Dyplomatów do Spraw Rolnych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wczoraj w godzinach wieczornych, odbyło...

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wczoraj w godzinach wieczornych, odbyło się, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, doroczne spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi akredytowanych w Warszawie Dyplomatów do Spraw Rolnych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ze względu na naszą prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, gospodarzem spotkania i jego głównym organizatorem była w tym roku Polska.

Uroczystość otworzył minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, który podkreślił, że: Gwiazda Betlejemska, świąteczne drzewko, stół nakryty białym obrusem, a na nim opłatek to, w polskiej tradycji, znaki, że ponownie przychodzi do nas Syn Boży, Jezus Chrystus.

Wraz z narodzeniem Dzieciątka Bożego rodzą się w nas nowe nadzieje, nowe plany i nowe pomysły – powiedział minister Sawicki i życzył wszystkim - abyśmy w nadchodzącym nowym roku zajmowali się nie tylko kryzysem i problemami wielkich finansów, ale pochylili nad zwykłym człowiekiem.

Przez ostatnich kilka tygodni w Europie zastanawialiśmy się nad sposobami ratowania instytucji finansowych, a jednocześnie zabrakło nam zgody w dyskusji na temat pomocy i ratowania 13 mln. najuboższych Europejczyków. Wierzę, że taka sytuacja w naszej Europie nie będzie miała już miejsca – mówił minister.

Zaznaczył również, że na dyskusję o rolnictwie, o polityce rolnej i na podsumowanie prezydencji przyjdzie czas w przyszłym roku. Zaprosił uczestniczących w spotkaniu dyplomatów na konferencję, którą ministerstwo zorganizuje, na ten temat, na początku stycznia 2012 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

Składając świąteczne życzenia szef resortu życzył wszystkim: miłości bliźniego i tego by światło Dzieciątka Betlejemskiego ogrzewało nas przez cały następny rok.

Podczas spotkania, w Auli Kryształowej SGGW, miała również miejsce miła uroczystość wręczenia nagrody Marianowi Rakowi laureatowi konkursu „Balic Farmers Award”.

Okazuje się, że najbardziej przyjazny Bałtykowi rolnik mieszka w Polsce – powiedział minister Sawicki gratulując Marianowi Rakowi wygranej.

Konkurs „Balic Farmers Award” organizowany jest przez ekologiczną organizację Word Wildlife Fund (WWF) oraz Swedbank. WWF jest jedną z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działając od prawie 50. lat w ponad 150. krajach, przyczyniła się do ochrony wielu ginących gatunków zwierząt oraz cennych przyrodniczo miejsc na świecie.

Marian Rak jest pierwszym w historii tego konkursu laureatem z Polski. Prowadzi on gospodarstwo rodzinne we wsi Samotwór, w województwie dolnośląskim.

Gospodarstwo pana Raka jest idealnym przykładem gospodarstwa tradycyjnego i stanowi dowód na to, że produkcja rolnicza może być przyjazna środowisku i dbać o różnorodność biologiczną i krajobrazową – zaznaczył minister.

Podczas dorocznych spotkań Radców Rolnych Ambasad, na wspólnych stołach prezentowane są specjały kuchni narodowych. W tym roku można było spróbować np. holenderskich serów, belgijskiego piwa i słodyczy, hiszpańskiej paelli, brytyjskiej herbaty, węgierskich i kalifornijskich win oraz wielu innych narodowych przysmaków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jednak tradycyjne polskie potrawy jak bigos, barszcz, czy pieczona gęś.

W trakcie prowadzonych podczas wczorajszego spotkania dyskusji i rozmów kuluarowych przedstawiana była polska wizja przyszłości WPR. Uczestnicy otrzymali także materiały informacyjne dotyczące polskiego rolnictwa, polskiej kuchni, jak również naszego stanowiska w sprawie reformy WPR.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rolnicy coraz chętniej ubezpieczają swoje mienie
 • Rolnicy coraz chętniej ubezpieczają swoje mienie

  Nawet o jedną czwartą zwiększyło się zainteresowanie rolników ubezpieczeniami upraw po wprowadzeniu dopłat do składek z budżetu państwa w maksymalnej wysokości 65 proc., a także coraz...
 • Produkcja mięsa na użytek własny
 • Produkcja mięsa na użytek własny

  Wielu rolników preferuje do spożycia mięso pochodzące z własnego gospodarstwa. Szczególnie w okresie przedświątecznym nasila się ubój w gospodarstwach rolniczych.
 • Prognoza cen mleka, masła i OMP do marca 2018 r.
 • Prognoza cen mleka, masła i OMP do marca 2018 r.

  W drugiej połowie 2017 r. ceny skupu mleka w Unii Europejskiej i w Polsce wykazują stopniowy wzrost. Po osiągnięciu historycznie najwyższych poziomów, korekcie w dół ulegają z kolei ceny...
 • Jaka ryba na święta? Pochodząca ze zrównoważonych połowów!
 • Jaka ryba na święta? Pochodząca ze zrównoważonych połowów!

  Około 30% światowych zasobów ryb jest przełowionych, a aż 60% poławianych na najwyższym możliwym poziomie. Problem jest na tyle poważny, że bez podjęcia odpowiednich działań za 40 lat...
 • Kleszcze ogromnym zagrożeniem dla zwierząt
 • Kleszcze ogromnym zagrożeniem dla zwierząt

  Mimo, że nie prowadzi się statystyk odnośnie zachorowań na choroby odkleszczowe pośród zwierząt, eksperci podkreślają, że dla domowych pupili mogą być one tak samo groźne jak dla ludzi....
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl