Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Spotkanie Dyplomatów do Spraw Rolnych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wczoraj w godzinach wieczornych, odbyło...

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wczoraj w godzinach wieczornych, odbyło się, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, doroczne spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi akredytowanych w Warszawie Dyplomatów do Spraw Rolnych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ze względu na naszą prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, gospodarzem spotkania i jego głównym organizatorem była w tym roku Polska.

Uroczystość otworzył minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, który podkreślił, że: Gwiazda Betlejemska, świąteczne drzewko, stół nakryty białym obrusem, a na nim opłatek to, w polskiej tradycji, znaki, że ponownie przychodzi do nas Syn Boży, Jezus Chrystus.

Wraz z narodzeniem Dzieciątka Bożego rodzą się w nas nowe nadzieje, nowe plany i nowe pomysły – powiedział minister Sawicki i życzył wszystkim - abyśmy w nadchodzącym nowym roku zajmowali się nie tylko kryzysem i problemami wielkich finansów, ale pochylili nad zwykłym człowiekiem.

Przez ostatnich kilka tygodni w Europie zastanawialiśmy się nad sposobami ratowania instytucji finansowych, a jednocześnie zabrakło nam zgody w dyskusji na temat pomocy i ratowania 13 mln. najuboższych Europejczyków. Wierzę, że taka sytuacja w naszej Europie nie będzie miała już miejsca – mówił minister.

Zaznaczył również, że na dyskusję o rolnictwie, o polityce rolnej i na podsumowanie prezydencji przyjdzie czas w przyszłym roku. Zaprosił uczestniczących w spotkaniu dyplomatów na konferencję, którą ministerstwo zorganizuje, na ten temat, na początku stycznia 2012 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie.

Składając świąteczne życzenia szef resortu życzył wszystkim: miłości bliźniego i tego by światło Dzieciątka Betlejemskiego ogrzewało nas przez cały następny rok.

Podczas spotkania, w Auli Kryształowej SGGW, miała również miejsce miła uroczystość wręczenia nagrody Marianowi Rakowi laureatowi konkursu „Balic Farmers Award”.

Okazuje się, że najbardziej przyjazny Bałtykowi rolnik mieszka w Polsce – powiedział minister Sawicki gratulując Marianowi Rakowi wygranej.

Konkurs „Balic Farmers Award” organizowany jest przez ekologiczną organizację Word Wildlife Fund (WWF) oraz Swedbank. WWF jest jedną z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działając od prawie 50. lat w ponad 150. krajach, przyczyniła się do ochrony wielu ginących gatunków zwierząt oraz cennych przyrodniczo miejsc na świecie.

Marian Rak jest pierwszym w historii tego konkursu laureatem z Polski. Prowadzi on gospodarstwo rodzinne we wsi Samotwór, w województwie dolnośląskim.

Gospodarstwo pana Raka jest idealnym przykładem gospodarstwa tradycyjnego i stanowi dowód na to, że produkcja rolnicza może być przyjazna środowisku i dbać o różnorodność biologiczną i krajobrazową – zaznaczył minister.

Podczas dorocznych spotkań Radców Rolnych Ambasad, na wspólnych stołach prezentowane są specjały kuchni narodowych. W tym roku można było spróbować np. holenderskich serów, belgijskiego piwa i słodyczy, hiszpańskiej paelli, brytyjskiej herbaty, węgierskich i kalifornijskich win oraz wielu innych narodowych przysmaków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jednak tradycyjne polskie potrawy jak bigos, barszcz, czy pieczona gęś.

W trakcie prowadzonych podczas wczorajszego spotkania dyskusji i rozmów kuluarowych przedstawiana była polska wizja przyszłości WPR. Uczestnicy otrzymali także materiały informacyjne dotyczące polskiego rolnictwa, polskiej kuchni, jak również naszego stanowiska w sprawie reformy WPR.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu

  W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną dla upraw bakterię. W związku z tym minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zakazu importu...
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt

  Zarząd KRIR, oczekuje wycofania z przedłożonych projektów zapisów dotyczących zakazu chowu i hodowli zwierząt w celu pozyskiwania z nich futer, uboju zwierząt gospodarskich bez uprzedniego oraz...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl