Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Spotkanie z branżą melioracyjną

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Minister Marek Sawicki spotkał się z przedstawicielami branży melioracyjnej. Celem spotkania...

Minister Marek Sawicki spotkał się z przedstawicielami branży melioracyjnej. Celem spotkania było omówienie bieżącej realizacji zadań.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na fakt, że pomimo znaczącego wzrostu nakładów na utrzymanie majątku związanego z gospodarką wodną w budżecie 2011 r. oraz w planie na 2012 r., potrzeby realizowane są w stopniu niewystarczającym. Pogarsza się stan techniczny urządzeń co prowadzi do stopniowej i nieodwracalnej dekapitalizacji oraz wzrostu realnego zagrożenia powodziowego.

Minister Sawicki poinformował, że wśród najważniejszych zadań resortu, planowanych na najbliższy okres, znajduje się opracowanie Narodowego Programu Odnowy Melioracji i Rozwoju Retencji na okres 5 i 20 lat. Minister zachęcił przedstawicieli branży do aktywnego udziału w pracach nad tym Programem.

Marek Sawicki poinformował również, że będzie zabiegał w ramach prac nad kształtem przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej o środki na rozwój obszarów wiejskich, w tym na urządzenia związane z retencją wodną.

Podczas spotkania omówiono także problem funkcjonowania spółek wodnych. Minister zapewnił, że do końca I kwartału 2012 r. zostaną przedstawione propozycje prawnego funkcjonowania tych jednostek. Zwrócono również uwagę na potrzebę kształcenia kadr dla melioracji na poziomie średnim i wyższym. W trakcie dyskusji wskazano również na konieczność doprecyzowania pojęcia „powódź” w prawie wodnym oraz na potrzebę zmian w prawie geologicznym, w zakresie umożliwienia poboru lokalnych materiałów na pilne zadania związane z utrzymaniem urządzeń gospodarki wodnej.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl