Spotkanie z delegacją Państwowej Administracji ds. Zbóż Chińskiej Republiki Ludowej

Podsekretarz stanu Andrzej Butra spotkał się z członkami delegacji Państwowej Administracji ds. Zbóż Chińskiej Republiki Ludowej, pod przewodnictwem Zhang Guifeng pełniącej funkcję Wiceadministratora.

Spotkanie z delegacją Państwowej Administracji ds. Zbóż Chińskiej Republiki Ludowej

W spotkaniu uczestniczyli również: Prezydent Izby Gospodarczej Handlowców Adam Tański, Przetwórców Zbóż i Producentów Pasz Stanisław Kacperczyk, Prezes Zarządu Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych Joanna Leśniewska, Dyrektor Biura Krajowej Federacji Producentów Zbóż oraz przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 

Delegacja wysłuchała prezentacji na temat rynku zbóż w Polsce, przygotowanej przez Departament Rynków Rolnych.
 

Strona chińska zainteresowana była regulacjami prawnymi związanymi z rynkiem zbóż oraz systemem produkcji, dystrybucji i składowania zbóż w Polsce. Ponadto poruszano kwestie biopaliw.
 

Obecni na spotkaniu przedstawiciele organizacji zbożowych omówili temat organizacji reprezentujących interesy producentów zbóż w Polsce.
 

Podczas dyskusji podzielono się doświadczeniami oraz omówiono specyfikę polskiego i chińskiego rynku zbóż.
 

Obie strony wyrażały otwartość na kontynuowanie dwustronnej współpracy.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!