Spotkanie z grupą unijnych dziennikarzy

Minister Marek Sawicki spotkał się z grupą unijnych dziennikarzy, którzy rozpoczynają podróż po Polsce.

Spotkanie z grupą unijnych dziennikarzy

Celem wizyty jest przedstawienie polskiego stanowiska w sprawie reformy Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2013, m.in. poprzez zaprezentowanie zagranicznym publicystom osiągnięć polskiego rolnictwa, a zwłaszcza przedsięwzięć zrealizowanych ze wsparciem środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w czym Polska jest liderem.
 

Przez kilka najbliższych dni gościmy w Polsce grupę dziennikarzy z Francji, Belgii, Niemiec, Grecji, Litwy i Rumunii. Będą oni zwiedzać gospodarstwa rolne i zakłady przetwórcze na terenie województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Zwiedzą także Pierwsze Centrum Sprzedaży Ryb na Helu.
 

Minister przedstawił polskie stanowisko w sprawie reformy Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2013. Wyraził także nadzieję, że rozpoczynająca się podróż przybliży publicystom rolnym państw unijnych korzyści wynikające z przeznaczania środków na rozwój obszarów wiejskich.
 

"Zobaczycie Państwo, jakie korzyści daje wspieranie inicjatyw rolników i przetwórców. Zobaczycie, że bardziej opłaca się przeznaczać środki dla aktywnych, niż tylko na samo wsparcie rolniczych dochodów. To tędy powinna prowadzić droga do konkurencyjności europejskiego rolnictwa na rynkach światowych" – powiedział minister i dodał:
 

"Jestem przekonany, że rozsmakujecie się też w tradycyjnych, polskich potrawach, w polskiej kuchni. Polscy rolnicy dostarczają wyśmienitej jakości produkty, gdyż w większości produkują w oparciu tradycyjny, zrównoważony sposób gospodarowania z poszanowaniem otaczającego środowiska".

 

Minister podkreślił, że w Polsce szynka smakuje, jak szynka, a chleb, jak chleb.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!