Spotkanie z przedstawicielami organizacji rolniczych

Minister Marek Sawicki spotkał się z przedstawicielami organizacji rolniczych, członkami COPA–COGECA i CEJA.

Spotkanie z przedstawicielami organizacji rolniczych
Rozmowy miały charakter roboczy i poświęcone były przede wszystkim pakietowi legislacyjnemu dotyczącemu Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. Marek Sawicki podkreślał konieczność zaznaczania na forum Unii Europejskiej odmienności polskiego stanowiska. – Ważne jest to, aby odważnie mówić o tym, że Polska w kwestii reformy Wspólnej Polityki Rolnej oczekuje innego podejścia. Teraz jest czas na dyskusję i prezentowanie argumentów i proszę Was o to, abyście mówili o tym na wszystkich unijnych spotkaniach – podkreślił minister.

Minister zachęcał również do promowania wśród rolników korzyści jakie płyną z łączenia się w grupy producentów rolnych. – Proszę obecnych tu przedstawicieli związków, aby włączyli się w tworzenie i rozwój grup producentów rolnych. Dotyczy to oczywiście wszystkich sektorów rolnictwa, ale w szczególności sektora ogrodniczego, gdyż ma on możliwość korzystania ze specjalnego wsparcia ze środków unijnych – mówił Marek Sawicki.

W trakcie dyskusji poruszony został także temat, zapowiedzianego przez premiera w expose, włączeniu rolników do systemu podatku dochodowego.

Wszystkie proponowane przez rząd rozwiązania odnoszące się do przyszłego kształtu Wspólnej Polityki Rolnej, a także propozycje związane ze zmianami systemu podatkowego w rolnictwie i ubezpieczeń społecznych oraz zdrowotnych będą konsultowane z organizacjami rolniczymi. Kontynuowane będą także spotkania robocze w powyższych kwestiach.

W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy departamentów merytorycznych resortu.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!