Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Spotkanie z przedstawicielami organizacji rolniczych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Minister Marek Sawicki spotkał się z przedstawicielami organizacji rolniczych, członkami...

Minister Marek Sawicki spotkał się z przedstawicielami organizacji rolniczych, członkami COPA–COGECA i CEJA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rozmowy miały charakter roboczy i poświęcone były przede wszystkim pakietowi legislacyjnemu dotyczącemu Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. Marek Sawicki podkreślał konieczność zaznaczania na forum Unii Europejskiej odmienności polskiego stanowiska. – Ważne jest to, aby odważnie mówić o tym, że Polska w kwestii reformy Wspólnej Polityki Rolnej oczekuje innego podejścia. Teraz jest czas na dyskusję i prezentowanie argumentów i proszę Was o to, abyście mówili o tym na wszystkich unijnych spotkaniach – podkreślił minister.

Minister zachęcał również do promowania wśród rolników korzyści jakie płyną z łączenia się w grupy producentów rolnych. – Proszę obecnych tu przedstawicieli związków, aby włączyli się w tworzenie i rozwój grup producentów rolnych. Dotyczy to oczywiście wszystkich sektorów rolnictwa, ale w szczególności sektora ogrodniczego, gdyż ma on możliwość korzystania ze specjalnego wsparcia ze środków unijnych – mówił Marek Sawicki.

W trakcie dyskusji poruszony został także temat, zapowiedzianego przez premiera w expose, włączeniu rolników do systemu podatku dochodowego.

Wszystkie proponowane przez rząd rozwiązania odnoszące się do przyszłego kształtu Wspólnej Polityki Rolnej, a także propozycje związane ze zmianami systemu podatkowego w rolnictwie i ubezpieczeń społecznych oraz zdrowotnych będą konsultowane z organizacjami rolniczymi. Kontynuowane będą także spotkania robocze w powyższych kwestiach.

W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy departamentów merytorycznych resortu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu

  W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną dla upraw bakterię. W związku z tym minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zakazu importu...
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt

  Zarząd KRIR, oczekuje wycofania z przedłożonych projektów zapisów dotyczących zakazu chowu i hodowli zwierząt w celu pozyskiwania z nich futer, uboju zwierząt gospodarskich bez uprzedniego oraz...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl