Wigilijne spotkanie w MRiRW

Tradycyjnie już, w przedświątecznym tygodniu, minister Marek Sawicki spotkał się z pracownikami ministerstwa i zaproszonymi gośćmi, aby podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia.

Wigilijne spotkanie w MRiRW
Zbliża się wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia od wieków wpisanych w polską tradycję. Niech ten szczególny moment bliskości, serdeczności i jedności, jaki towarzyszy przy dzieleniu się opłatkiem będzie obecny w naszym codziennym życiu – powiedział minister.

W wigilijnym spotkaniu uczestniczył Krajowy Duszpasterz Rolników Biskup Edward Białogłowski. Obecni byli także przedstawiciele instytucji współpracujących z resortem, samorządu rolniczego, Prezydenta RP i Parlamentu.

Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przynieśli ministrowi Betlejemskie Światło Pokoju.

Minister dziękując za dar wyraził nadzieję, że światełko to będzie nam towarzyszyło przez cały nadchodzący rok rozświetlając nasze umysły i myśli.
To co robimy będzie teraz jaśniejsze, prostsze i bardziej zrozumiałe wszystkim ludziom – podkreślił szef resortu.

Podsumowując rok pracy resortu minister zaznaczył, że kończący się 2011 rok, był rokiem trudnym.

Jesteśmy już po wyborach i dobrze się znamy. Mam nadzieję, że dzięki temu jeszcze lepiej będziemy wykonywali nasze zadania. Jeszcze solidniej i wytrwalej pracowali dla ludzi – w pierwszej kolejności, dla rolników, w drugiej dla konsumentów. – powiedział minister Marek Sawicki i zaintonował kolędę.

Podczas spotkania minister zainicjował zbiórkę pieniędzy na rzecz 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrzucając do puszki pierwsze pieniądze. W ślad za ministrem poszli inni. W tym roku ministerstwo podjęło działania wspierające Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do 5 stycznia 2012 r. na terenie resortu oraz w instytucjach podległych odbywa się zbiórka pieniędzy, a 7-8 stycznia 2011r. na Placu Konstytucji odbędzie się Jarmark Ekologiczny.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!