Wizyta w Chińskiej Republice Ludowej

Podsekretarz stanu Andrzej Butra, w dniach 29 maja - 1 czerwca 2012 r., złożył wizytę w Chińskiej Republice Ludowej, gdzie uczestniczył w XV sesji Polsko-Chińskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej.

Wizyta w Chińskiej Republice Ludowej

Spotkał się także z przedstawicielami Administracji Ogólnej ds. Nadzoru Jakości, Kontroli i Kwarantanny ChRL (AQSIQ) oraz Urzędu ds. Certyfikacji i Akredytacji (CNCA).
 

Podczas wizyty podsekretarz stanu Andrzej Butra poruszył m.in. temat dostępu polskiej wieprzowiny i mięsa drobiowego do rynku chińskiego. Wyraził zadowolenie z postępów w finalizowaniu procedur weterynaryjnych, dzięki czemu, po dopełnieniu przez stronę chińską końcowych formalności, zatwierdzone w 2012 r. zakłady będą mogły rozpocząć eksport.
 

Podkreślając walory polskich produktów rolno-spożywczych podsekretarz stanu Andrzej Butra wyraził nadzieję, że w skutek dobrej współpracy polskiej i chińskiej administracji, z ich z jakością i smakiem będą mieli okazję zapoznać się również chińscy konsumenci.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!