X Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Pudliszkach

Podsekretarz stanu Andrzej Butra spotkał się z hodowcami z terenu Wielkopolski podczas X Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Pudliszkach.

X Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Pudliszkach

Początki imprezy sięgają roku 1994. Wystawa odbywa się w cyklu dwuletnim. Jubileuszowa edycja objęta była patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
 

To dzięki ciężkiej pracy takich hodowców, jak dzisiejsi właściciele wyróżnionych zwierząt, zmienia się polskie rolnictwo stając się nowoczesnym i konkurencyjnym – stwierdził wiceminister Andrzej Butra.
 

Podsekretarz stanu pogratulował osiągnięć hodowlanych i zwrócił uwagę jak istotne jest zrównoważenie podziału środków finansowych pomiędzy I i II filarem Wspólnej Polityki Rolnej.
 

Środki na I i II filar powinny być zrównoważone, gdyż to sprzyja wyzwalaniu inicjatywy i przedsiębiorczości. Pozwala to na rozwój i budowanie konkurencyjności zapobiegając jednocześnie konserwowaniu stagnacji i płaceniu jedynie za gotowość produkcyjną. O to zabiegamy podczas rozmów o reformie WPR po roku 2013 – powiedział wiceminister.

 

Jubileuszowej wystawie towarzyszyło szereg imprez: pokazy konne, występy zespołów muzycznych, a także festiwal produktu regionalnego oraz wystawa drobiu ozdobnego.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!