XIII Mazowieckie Dni Rolnictwa

W Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku (16 i 17) odbyły się XIII Mazowieckie Dni Rolnictwa - 2012. To największa w regionie wystawa rolnicza gromadząca ponad 450 wystawców z kraju i z zagranicy.

XIII Mazowieckie Dni Rolnictwa

Wystawę odwiedził 17. czerwca podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk, który rozmawiał z rolnikami, a także oglądał prezentowane maszyny i urządzenia rolnicze. Tematem wiodącym Mazowieckich Dni Rolnictwa była technika rolnicza i pole doświadczalne. Prezentowano tu nowe odmiany roślin uprawnych, maszyny, urządzenia rolnicze i środki produkcji, a na poletkach demonstracyjnych nowoczesne technologie upraw. Licznie odwiedzane były stoiska informacyjno-doradcze dla firm i instytucji obsługujących rolnictwo. Podczas imprezy promowano produkty tradycyjne, regionalne, rękodzieła i rzemiosła.
 

Dużym zainteresowaniem wśród rolników cieszyła się konferencja pt: „50 lat Wspólnej Polityki Rolnej”.
 

Targom towarzyszyły liczne kiermasze konkursy i imprezy m.in. Mazowiecka Wystawa Zwierząt Hodowlanych i amatorskie zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!