Zakończenie roku szkolnego w Bogdańczowicach

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach miało w tym roku uroczysty charakter. Uczestniczył w nim podsekretarz stanu Andrzej Butra.

Zakończenie roku szkolnego w Bogdańczowicach

Cieszę się, że szkoła prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi tak dobrze się rozwija. Wchodzą nowe kierunki kształcenia, co z pewnością pozwoli na lepsze przygotowanie do realiów rynku pracy. Dziś rolnictwo wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności na każdym poziomie kształcenia – powiedział wiceminister zwracając się do uczniów i pedagogów.
 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr Jana Dzierżona jest szkołą nowoczesną, stawiającą na rozwój, utrzymującą stały kontakt z ośrodkami doradczymi i naukowymi w Polsce. Uczniowie zdobywają tu doświadczenie zawodowe także podczas praktyk i zajęć w gospodarstwie szkolnym.
 

Ale przecież nie samą nauką żyje szkolna społeczność – zauważył wiceminister Butra i dodał, że - nie mniej ważne są i inne dziedziny życia, dlatego cieszę się, że tak dobrze rozwija się tu aktywność sportowa. Tegoroczny sezon był bardzo dobry dla Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego, a zwłaszcza dla żeńskiej drużyny piłki nożnej. Gratuluję zdobytego w II lidze miejsce na podium i trzymam kciuki za kolejny sezon, aby było to I miejsce – podkreślił wiceminister
 

Atutem szkoły są obiekty sportowe oraz wspaniała baza techniczna i dydaktyczna. Szkoła posiada nowocześnie urządzony internat, który mieści się w zabytkowym budynku położonym w pięknym parku.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!