Zwierzęta mówią ludzkim głosem

Noc Wigilijna to czas, kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem. Można się wtedy od nich wiele dowiedzieć o ich właścicielach i opiekunach, ale czasami o znęcających się nad nimi tyranach.

Zwierzęta mówią ludzkim głosem

Od 1. stycznia 2012 r. wchodzi w życie znowelizowana ustawa dotycząca ochrony zwierząt, która wprowadza zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami, rozszerza katalog czynów zabronionych, a także nakłada na rady gmin obowiązki opieki nad zwierzętami bezdomnymi. – powiedział minister Marek Sawicki podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej.

Ministrowi Sawickiemu towarzyszyła Beata Błasiak - organizatorka akcji „Wielcy Małym”. Jest to akcja charytatywna prowadzona od 4 lat, do której zostali zaproszeni ludzie kultury. Bierze w niej udział wielu polskich aktorów oraz innych znanych osób, które posiadają i kochają zwierzęta. Honorowy patronatem akcję objęła pani prezydentowa Anna Komorowska.

Środki finansowe zdobywane m.in. na aukcjach dzieł sztuki polskich artystów o tematyce związanej ze zwierzętami trafiają do najuboższych schronisk w Polsce. Akcją objęte zostało 7. schronisk, 2 tys. psów i 1tys. kotów.

Każdy obywatel ma obowiązki wobec zwierząt bezdomnych. Nowa ustawa nakazuje każdemu, kto napotka porzuconego psa lub kota, a w szczególności pozostawionego na uwięzi, powiadomienie najbliższego schroniska, straży gminnej lub Policji – podkreślił minister Sawicki.

Podczas konferencji minister podsumował kończący się rok i przedstawił informacje dotyczące wykorzystania środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013.

75% limitu PROW 2007-2013 zostało już wykorzystane, a szacunkowe zagospodarowanie środków sięga 93% - powiedział minister Marek Sawicki i dodał, że od początku swojej działalności Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła blisko 142 mln zł. Te pieniądze zmieniają polską wieś i utrzymują zakłady produkujące na potrzeby rolnictwa.

 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!