Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Zwierzęta mówią ludzkim głosem

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Noc Wigilijna to czas, kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem. Można się wtedy od nich wiele...

Noc Wigilijna to czas, kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem. Można się wtedy od nich wiele dowiedzieć o ich właścicielach i opiekunach, ale czasami o znęcających się nad nimi tyranach.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Od 1. stycznia 2012 r. wchodzi w życie znowelizowana ustawa dotycząca ochrony zwierząt, która wprowadza zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami, rozszerza katalog czynów zabronionych, a także nakłada na rady gmin obowiązki opieki nad zwierzętami bezdomnymi. – powiedział minister Marek Sawicki podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej.

Ministrowi Sawickiemu towarzyszyła Beata Błasiak - organizatorka akcji „Wielcy Małym”. Jest to akcja charytatywna prowadzona od 4 lat, do której zostali zaproszeni ludzie kultury. Bierze w niej udział wielu polskich aktorów oraz innych znanych osób, które posiadają i kochają zwierzęta. Honorowy patronatem akcję objęła pani prezydentowa Anna Komorowska.

Środki finansowe zdobywane m.in. na aukcjach dzieł sztuki polskich artystów o tematyce związanej ze zwierzętami trafiają do najuboższych schronisk w Polsce. Akcją objęte zostało 7. schronisk, 2 tys. psów i 1tys. kotów.

Każdy obywatel ma obowiązki wobec zwierząt bezdomnych. Nowa ustawa nakazuje każdemu, kto napotka porzuconego psa lub kota, a w szczególności pozostawionego na uwięzi, powiadomienie najbliższego schroniska, straży gminnej lub Policji – podkreślił minister Sawicki.

Podczas konferencji minister podsumował kończący się rok i przedstawił informacje dotyczące wykorzystania środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013.

75% limitu PROW 2007-2013 zostało już wykorzystane, a szacunkowe zagospodarowanie środków sięga 93% - powiedział minister Marek Sawicki i dodał, że od początku swojej działalności Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła blisko 142 mln zł. Te pieniądze zmieniają polską wieś i utrzymują zakłady produkujące na potrzeby rolnictwa.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl