Dzień Pola i Forum w Mszczyczynie

4 czerwca na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Mszczyczynie odbył się Powiatowy Dzień Pola połączony z Forum Rolniczym powiatu śremskiego. Organizatorami spotkania byli: Powiatowy Zespół Doradczy WODR w Śremie, Burmistrz Dolska, Wielkopolska Izba Rolnicza - Biuro Powiatowe w Śremie oraz wspomniana już Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Mszczyczyn.

Dzień Pola i Forum w Mszczyczynie
Frekwencja dopisała. Na spotkanie przybyło około 160 gości, wśród których oprócz rolników oraz przedstawicieli firm i organizacji współpracujących z rolnictwem, znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkól Rolniczych w Grzybnie.
 

Uczestników Forum przywitał Zdzisław Kruk, Kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Śremie, po czym głos zabrali uczestnicy. Burmistrz Henryk Litka zaprezentował sprawy miasta i gminy Dolsk. Dyrektor WODR w Poznaniu Ryszard Jaworski przedstawił nowe spojrzenie na wielkopolskie doradztwo rolnicze. Kazimierz Jańczak - Prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej i gospodarz spotkania - opowiedział historię spółdzielni, a rolę i działalność Wielkopolskiej Izby Rolniczej przybliżył Krzysztof Kwiatoń, członek Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

 

Na spotkaniu wręczono podziękowania sołtysom z gmin powiatu śremskiego, a dyplom za wieloletnią współpracę otrzymał Burmistrz Dolska. Oprócz tego ogromną niespodzianką była degustacja wina z winnicy w Gostyniu, należącej do Roberta Andrzejczaka. Posilić się można było grochówką. Przygotowano lustrację pól oraz pokazy sprzętu, a KRUS zorganizował dla uczestników konkurs pod hasłem "Bezpieczne gospodarstwo".

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!