Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
II Wielkopolskie Forum Kobiet Wiejskich

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 19 grudnia 2011 r., na terenie Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w...

W dniu 19 grudnia 2011 r., na terenie Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, odbyło się II Wielkopolskie Forum Kobiet Wiejskich.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Forum zostało zorganizowane dzięki współpracy Wielkopolskiej Izby Rolniczej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

 

W spotkaniu wzięło udział prawie 100 kobiet, które przyjechały do Poznania ze wszystkich powiatów naszego województwa. Celem imprezy była aktywizacja kobiet wiejskich, wzajemna wymiana doświadczeń, zaprezentowanie przykładów dobrych praktyk, ułatwienie kontaktów i przepływu informacji pomiędzy kobietami z różnych rejonów naszego województwa, wyposażenie kobiet w wiedzę przydatną w życiu i działalności społecznej, współpraca i podejmowanie wspólnych działań o zasięgu regionalnym i wojewódzkim.

W imieniu Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej gości przywitał Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Poseł na Sejm RP - Piotr Walkowski. Następnie gospodarz imprezy - Dyrektor Instytutu - Prof. dr hab. Grzegorz Spychalski opowiedział krótko o działalności jednostki. Wśród obecnych były również Za-ca Dyrektora IWNiRZ - Pani Maria Władyka-Przybylak oraz Kierownik Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Wielkopolskiego - Pani Renata Grześkowiak-Sternalska.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w przygotowanym przez firmę HUMNAN I.D. szkoleniu nt. "Rozwój osobisty drogą do sukcesu". Szkolenie przeprowadzine przez Annę Tomalę było bardzo interesujące i zostało wysoko ocenione, czego odzwierciedleniem były wyniki przeprowadzonej na zakończenie ankiety. Wszystkim uczestnikom zostały wręczone certyfikaty ukończenia szkolenia.

W drugiej części seminarium z ciekawą prezentacją na temat powstania i działalności konińskiego oddziału Krajowego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich wystąpiła Kierownik Biura Powiatowego WIR w Koninie - Pani Elżbieta Bryl. O projektach skierowanych dla kobiet realizowanych przez Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego opowiedziała Pani Renata Grześkowiak-Sternalska.

Kolejnym punktem Forum był panel wykładowy przygotowany przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Zioła i medycyna to pierwszy temat wykładu, przedstawił go Prof. dr. hab. Przemysław Mrozikiewicz z Zakładu Badania Jakości Produktów Leczniczych i Suplementów Diety, następnie Zbigniew Kęsa z Zakładu Badań i Przetwórstwa Nasion zaprezentował naturalne produkty spożywcze Instytutu. Pani Małgorzata Muzyczek z Działu Marketingu i Wzornictwa opowiedziała o włóknach naturalnych, a Pani dr Katarzyna Schmidt-Przewoźna z Zakładu Barwienia Naturalnego przedstawiła formy edukacji artystycznej w zakresie włókien naturalnych i roślin barwierskich.

Po zakończonych obradach uczestniczki odwiedziły funkcjonujący przy Instytucie sklep z żywnością naturalną oraz wyrobami zielarskimi i włókienniczymi.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • play IV Kongres Rolnictwa RP
 • IV Kongres Rolnictwa RP

  Podczas IV Kongresu Rolnictwa RP w głównej mierze skupiono się na Afrykańskim Pomorze Świń (ASF), gospodarce łowieckiej, zagrażających czynnikach i problemach z jakimi boryka się branża...
 • Zostanie powołany zespół ds. Puszczy Białowieskiej
 • Zostanie powołany zespół ds. Puszczy Białowieskiej

  Istotne jest, by w Puszczy Białowieskiej wyważyć proporcję między czynną i bierną ochroną tego obszaru. W tej sprawie będziemy się starali znaleźć kompromis między stanowiskiem ekologów i...
 • Powstaje zbiór DNA zagrożonych roślin z Puszczy
 • Powstaje zbiór DNA zagrożonych roślin z Puszczy

  Leśny Bank Genów Kostrzyca prowadzi innowacyjny projekt identyfikacji i przechowywania DNA najcenniejszych roślin z terenu Puszczy Białowieskiej.
 • Co się teraz dzieje w Puszczy?
 • Co się teraz dzieje w Puszczy?

  W Puszczy Białowieskiej zamarło nie 5 proc. drzew, a już ok. 8 proc., tak wynika z szacunków naukowców prowadzących projekt ForBioSensing. Niestety, błyskawicznie przybywa kolejnych martwych...
 • AGRO-TECH 2017 w Minikowie – podsumowanie
 • AGRO-TECH 2017 w Minikowie – podsumowanie

  W miniony weekend, w dniach 1 i 2 lipca 2017 roku, w Minikowie niedaleko Nakła nad Notecią odbyły się 40. Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH Minikowo.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl