Praca » Inspektor weterynarii

Inspektor weterynaryjny

Nr referencyjny: 2098459

Ważna przez:

Lokalizacja: Ostrołęka, mazowieckie

Stanowisko: Inspektor weterynaryjny

Oferent: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostrołęce

Opis stanowiska

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń biurowych.
Praca w terenie - krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych.
Ryzyko chorób zakaźnych.
Obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli.
Praca w budynku jednopiętrowym, bez podjazdu, brak windy. Pomieszczenia sanitarno-higieniczne nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Zakres zadań

  • Zwalcza choroby zakaźne zwierząt w celu ochrony zdrowia publicznego i uniknięcia strat ekonomicznych.

  • Organizuje, zabezpiecza materiały i nadzoruje przebieg badan monitoringowych chorób zakaźnych zwierząt domowych i dzikich w celu określenia stopnia zakażenia chorobami u zwierząt na badanym terenie

  • Nadzoruje przestrzeganie przepisów o ochronie zwierząt oraz kontroluje podmioty utrzymujące zwierzęta pod względem ich dobrostanu w celu określenia przestrzegania warunków utrzymania zwierząt.

  • Sprawuje nadzór nad jakością zdrowotna materiału biologicznego i spełnianiem warunków weterynaryjnych przez podmioty wytwarzające lub wykorzystujące materiał biologiczny w celu określenia poprawności i konieczności jego wykorzystania.

  • Nadzoruje obrót zwierzętami realizowany przez podmioty prowadzące działalność w zakresie transportu zwierząt, organizowania targów, pośrednictwem w obrocie zwierzętami, punktów skupu oraz chowu drobiu rzeźnego w celu stwierdzenia faktycznych warunków transportu, chowu bądź pośrednictwa zwierzętami.

  • Obsługa i wykorzystywanie danych programów platform informatycznych: SERPIW, SIRZ, PA2A, Centralnej Bazy Danych Koni i TRACES w celu wprowadzenia danych żądanych przez PLWet, WLWet lub kierownictwo ARiMR, jak również do uzyskania danych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania PIWet w Ostrołęce.

  • Dokumentuje prowadzone postępowanie administracyjne we wszystkich sprawach związanych ze zdrowiem i ochroną zwierząt w celu prawidłowego postępowania zgodnego z KPA.

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub pokrewne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego

  • Prawo wykonywania zawodu - lekarza weterynarii, w przypadku gdy o stanowisko ubiega sie osoba będąca lekarzem weterynarii

  • Prawo jazdy kat. B

  • Znajomość przepisów weterynaryjnych, KPA, ustawy o służbie cywilnej oraz obsługa programów komputerowych (Pakiet Office), stosowanie prawa w praktyce, analityczne myślenie, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, prognozowanie, działanie w sytuacjach stresowych i nieprzewidywalnych.

  • Posiadanie obywatelstwa polskiego

  • Korzystanie z pełni praw publicznych

  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe