Praca » Inspektor weterynarii

Inspektor weterynaryjny

Nr referencyjny: 3171881

Ważna przez:

Lokalizacja: Ostrzeszów, wielkopolskie

Stanowisko: Inspektor weterynaryjny

Oferent: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostrzeszowie

Opis stanowiska

Warunki pracy

• praca w terenie – wyjazdy służbowe, praca w siedzibie inspektoratu,
• praca od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 15:00 ,
• prowadzenie samochodu osobowego,
• obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,
• obciążenie psychiczne- stres związany z pracą pod presją czasu,
• praca na parterze budynku,
• podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to zestaw komputerowy oraz wielofunkcyjne laserowe urządzenie biurowe.

Zakres zadań

  • Przeprowadzanie kontroli dotyczących przestrzegania zasad identyfikacji i rejestracji zwierząt w gospodarstwach,
  • Prowadzenie kontroli w zakresie wzajemnej zgodności
  • Prowadzenie kontroli dobrostanu zwierząt,
  • Prowadzenie spraw z zakresu ochrony zwierząt
  • Obsługa weterynaryjnych systemów informatycznych do bieżącego przepływu informacji,
  • Opracowywanie projektów aktów prawa wewnętrznego wydawanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii,
  • Przygotowanie dokumentacji w uzasadnionych przypadkach w celu nałożenia i stosowania sankcji karno-administracyjnych w oparciu o obowiązujące przepisy,
  • Prowadzenie obowiązującej dokumentacji, sprawozdawczości i niezbędnej ewidencji prowadzonych spraw
  • Współpraca z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii w zakresie kompetencji,
  • Współpraca z innymi Powiatowymi Inspektorami ds. dobrostanu w zakresie kompetencji,
  • Utrzymywanie roboczych kontaktów z Inspekcją Ochrony Środowiska, Inspekcją Sanitarną w zakresie dobrostanu zwierząt
  • Organizowanie działań powiatowego inspektoratu weterynarii w zakresie upowszechniania wiedzy zgodnym z prawem dobrostanu zwierząt oraz wzajemnej zgodności
  • Wykonywanie innych zadań zleconych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe lekarz weterynarii
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość obowiązujących przepisów w zakresie warunków weterynaryjnych
  • Prawo jazdy kat. B
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Umiejętność organizacji pracy
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość programów System identyfikacji i rejestracji zwierząt ARiMR, Platforma aplikacyjna IRZ
  • samodzielność
  • komunikatywność
  • znajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego i Egzekucyjnego