Praca » Inne

Kontroler weterynaryjny

Nr referencyjny: 1758893

Ważna przez:

Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie

Stanowisko: Kontroler weterynaryjny

Oferent: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kościerzynie

Opis stanowiska

Warunki pracy

- praca w siedzibie i poza siedzibą inspektoratu
- praca w zespole, wyjazdy służbowe
- praca przy komputerze

Zakres zadań

  • kontrole gospodarstw utrzymujących zwierzęta w zakresie IRZ oraz ich dobrostanu;

  • kontrole gospodarstw w zakresie wymogów wzajemnej zgodności;

  • kontrola gospodarstw rolnych w zakresie higieny środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego;

  • kontrola gospodarstw indywidualnych wytwarzających i stosujących pasze;

  • pobieranie próbek do badań monitoringowych;

  • sporządzanie raportów, sprawozdań, pism, decyzji administracyjnych;

  • prowadzenie w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii dokumentacji dotyczącej identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz kontroli wymogów wzajemnej zgodności;

  • kontrole stad pod względem spełniania minimalnych warunków weterynaryjnych utrzymywania zwierząt gospodarskich oraz warunków pozyskiwania mleka surowego oraz przechowywania pasz w gospodarstwach;

  • przeprowadzanie kontroli wykonywania transportu drogowego zwierząt pod względem ich dobrostanu oraz raportowanie o przeprowadzonych w tym zakresie kontrolach;

  • przeprowadzanie kontroli i zatwierdzanie środków transportu drogowego wykorzystywanych do przewozu zwierząt;

  • kontrole w zakresie obrotu zwierzętami i pośrednictwem, w tym obrocie oraz skupem zwierząt;

  • obsługa programów komputerowych (platforma aplikacyjna, przeglądarka SW IRZ);

  • wykonywanie innych zadań zleconych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii;

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie (np. technik weterynarii)
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego

  • posiadanie prawa jazdy kat. B i doświadczenia w prowadzeniu samochodu osobowego;

  • umiejętność obsługi komputera;

  • Posiadanie obywatelstwa polskiego

  • Korzystanie z pełni praw publicznych

  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość zagadnień związanych z aktualnymi regulacjami prawnymi, dotyczącymi Inspekcji Weterynaryjnej i kpa;