Praca » Inne

Specjalista

Nr referencyjny: 1737788

Ważna przez:

Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie

Stanowisko: Specjalista

Oferent: Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie

Opis stanowiska

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje).
Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • Prowadzenie spraw dotyczących handlu żywymi zwierzętami, wprowadzania ich na rynek lub przemieszczania, w celu zapewnienia kontroli przestrzegania wymagań weterynaryjnych przez podmioty podejmujące i prowadzące działalność związaną ze zwierzętami oraz kontroli zwierząt wprowadzanych na rynek, przemieszczanych lub przeznaczonych do handlu.

  • Prowadzenie spraw związanych z działalnością podmiotów nadzorowanych zajmujących się prowadzeniem miejsc gromadzenia zwierząt oraz prowadzenie i aktualizacja wykazu zatwierdzonych miejsc gromadzenia zwierząt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie załącznikiem II rozdz. I cz. I Decyzji Komisji 2009/712/WE.

  • Prowadzenie spraw związanych z działalnością podmiotów nadzorowanych zajmujących się obrotem zwierząt, pośrednictwem w tym obrocie lub skupem zwierząt oraz prowadzenie i aktualizacja wykazu zatwierdzonych pośredników oraz obiektów wykorzystywanych przez pośredników na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie załącznikiem II rozdz. I cz. II Decyzji Komisji 2009/712/WE.

  • Prowadzenie spraw związanych z działalnością podmiotów nadzorowanych zajmujących się organizowaniem targów, wystaw, konkursów, pokazów zwierząt oraz prowadzenie i aktualizacja wykazu podmiotów zajmujących się organizowaniem targów, wystaw, konkursów, pokazów zwierząt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

  • Prowadzenie spraw związanych z przestrzeganiem przepisów dotyczących przemieszczania o charakterze niehandlowym, wywozu i wprowadzania do handlu zwierząt towarzyszących.

  • Opracowywanie instrukcji dotyczących postępowania organów Inspekcji Weterynaryjnej przy dokonywaniu wysyłek zwierząt z Polski do innych państw członkowskich w celu ujednolicenia postępowania jednostek Inspekcji Weterynaryjnej w tym zakresie.

  • Opracowywanie instrukcji dotyczących postępowania organów Inspekcji Weterynaryjnej przy zatwierdzaniu i kontroli podmiotów nadzorowanych zajmujących się obrotem zwierząt, pośrednictwem w tym obrocie lub skupem zwierząt w celu ujednolicenia postępowania jednostek Inspekcji Weterynaryjnej w tym zakresie.

  • Współpraca z pozostałymi pracownikami wydziału w prowadzeniu spraw właściwych dla Wydziału ds. Handlu i Obrotu Zwierzętami.

  • Opracowywanie instrukcji dla przedstawiciela Polski na posiedzenia Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz oraz grup roboczych KE dotyczących spraw w zakresie właściwości Wydziału.

  • Opracowywanie lub udział w opracowywaniu innych niż ww. projektów aktów prawa wewnętrznego wydawanych przez Głównego Lekarza Weterynarii w sprawach w zakresu właściwości Biura.

  • Opiniowanie projektów aktów prawnych opracowanych przez inne instytucje, które zostały przesłane do Głównego Inspektoratu Weterynarii w ramach uzgodnień resortowych i międzyresortowych.

  • Współpraca z Biurem Kontroli w zakresie kontroli jednostek organizacyjnych Inspekcji Weterynaryjnej.

Wymagania:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w Inspekcji Weterynaryjnej lub w administracji publicznej na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków

  • Wiedza: znajomość przepisów weterynaryjnych w zakresie handlu i obrotu zwierzętami, identyfikacji i rejestracji zwierząt, ochrony zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.

  • Kompetencje: kreatywność, samodzielność, inicjatywa, rzetelność, komunikatywność, terminowość.

  • Umiejętności: bardzo dobra organizacja pracy własnej, praca pod presją czasu, umiejętności redakcyjne.

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

  • Posiadanie obywatelstwa polskiego

  • Korzystanie z pełni praw publicznych

  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie: z zakresu funkcjonowania systemu TRACES, dostępu do Centralnej Bazy Danych Koniowatych, dostępu do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych poprzez Platformę Aplikacyjną i przeglądarkę IW-SIRZ.

  • Wiedza: znajomość rekomendacji Kodeksu Zdrowia Zwierząt Lądowych OIE