Praca » Inne

Specjalista ds. BHP i OŚ

Nr referencyjny: 1631436

Ważna przez:

Lokalizacja: Gliwice, dolnoslaskie

Stanowisko: Specjalista ds. BHP i OŚ

Oferent: BMZ Poland Sp. z o.o.

Opis stanowiska

Czym będziesz się zajmował?

  • Realizacją polityki firmy z zakresu BHP i OŚ, m.in. opracowywaniem regulaminów zakładowych, wewnętrznych zarządzeń, procedur i instrukcji;

  • Przeprowadzaniem kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad BHP, w tym bieżącym informowaniem pracodawcy o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych;

  • Proponowaniem i wdrażaniem zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa pracy;

  • Opracowywaniem i wprowadzaniem programów podnoszących świadomość pracowników w zakresie BHP, wdrażaniem polityki ciągłego doskonalenia bezpieczeństwa pracy;

  • Zgłaszaniem wniosków dotyczących wymagań BHP w stosowanych oraz nowo wprowadzanych procesach produkcyjnych;

  • Opiniowaniem szczegółowych instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy na poszczególnych stanowiskach pracy;

  • Systematycznym badaniem występowania czynników szkodliwych i uciążliwych oraz odpowiedzialnością za profilaktykę zdrowotną w tym zakresie;

  • Nadzorem nad substancjami chemicznymi i ich kartami charakterystyk;

  • Raportowaniem i prezentowaniem wyników i analiz BHP;

  • Organizacją i przeprowadzaniem szkoleń dla pracowników w zakresie BHP i OŚ;

  • Doradztwem w zakresie organizacji i metod pracy na stanowiskach pracy, na których występują czynniki niebezpieczne, szkodliwe lub uciążliwe, oraz doborem najwłaściwszych środków ochrony zbiorowej i indywidualnej;

  • Kontrolą bezpieczeństwa parku maszynowego;

  • Współdziałaniem z inspekcją pracy i lekarzem sprawującym opiekę zdrowotną nad pracownikami;

  • Udziałem w zarządzaniu gospodarką odpadów.

Wymagania:

Czego wymagamy?

  • Wykształcenia wyższego kierunkowego;

  • Minimum 3 - letniego doświadczenia w pracy w dziale BHP i OŚ ( doświadczenie w firmie produkcyjnej będzie dużym atutem );

  • Wysokich umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych;

  • Wysokich umiejętności wywierania wpływu;

  • Umiejętności weryfikacji zapisów kart charakterystyk substancji chemicznych;

  • Prawa jazdy kat. B;

  • Uprawnienia do prowadzenia szkoleń wstępnych będą dodatkowym atutem;

  • Uprawnienia do prowadzenia szkoleń okresowych z zakresu BHP na stanowiskach administracyjno - biurowych i robotniczych będą dodatkowym atutem.

Co oferujemy?

  • Umowę o pracę, stabilność zatrudnienia;

  • Pracę w firmie rozwijającej się, pełnej wyzwań i nowych doświadczeń;

  • Samodzielność w działaniu oraz w proponowaniu rozwiązań, bezpośredni wpływ na realizację bezpieczeństwa pracy;

  • Prywatną opiekę medyczną, kartę Multisport, naukę języków obcych.

Oferujemy:

www.bmz-group.com